اخبار ایران و جهان

فراخوان حمایت از همکاری‌های علمی و فناوری ایران و چین

نوشته شده توسط تیم تحریریه علمنا

چندی پیش بود که تفاهم نامه ای میان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ایران و آکادمی علوم چین (CAS) در خصوص تاسیس صندوقی علمی به نام راه ابریشم به امضا رسید.
حال این صندوق تازه تاسیس علمی، اولین فراخوان خود را برای حمایت مالی از همکاری محققین دو طرف، در سه حوزه نانو فناوری، انرژی تجدید پذیر و علوم شناختی در سال ۲۰۱۶ میلادی از تاریخ ۱۲ فروردین تا ۱۱ خرداد ۱۳۹۵ اعلام کرد.
در توضیح نحوه این همکاری در سایت صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور (INSF) آمده است:

همکاری میان محققین و موسسات تحقیقاتی طرفین در سه روش زیر قابل تعریف است.

  1. پروژه های تحقیق و توسعه مشترک
  2. برگزاری کارگاه های مشترک
  3. تبادل محققین در دوره‌های کوتاه مدت (چندهفته‌ای)

در این چارچوب، پیشنهادات پروژه های تحقیق و توسعه و کارگاهها باید در فرم‌های تعیین شده به صورت مشترک توسط پژوهشگران ایرانی و پژوهشگران آکادمی علوم چین تنظیم گردد. سپس بطور همزمان و جداگانه، پژوهشگران ایرانی فرم های مربوطه را برای صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور (INSF) و پژوهشگران آکادمی علوم چین نیز فرمها را برای آکادمی علوم چین (CAS) ارسال می نمایند. درخواست‌هایی که فقط از جانب یک طرف ارائه شود، مورد پذیرش برای ارزیابی قرار نمی‌گیرد.
پس از ارزیابی پیشنهادات دریافتی توسط طرفین، از حداکثر سه پروژه تحقیق و توسعه مشترک، دو کارگاه مشترک و تبادل محققین در سقف معین حمایت صورت خواهد گرفت. اطلاعات تکمیلی در خصوص میزان و نوع حمایت مالی و نحوه ارسال مدارک متعاقبا، طی هفته جاری، از طریق تارنمای صندوق اطلاع رسانی خواهد شد. همچنین اولویت های پژوهشی هر یک از سه حوزه نانو فناوری، انرژی تجدید پذیر و علوم شناختی با هماهنگی ستادهای توسعه فناوری راهبردی متناظر با سه حوزه مذکور بزودی اطلاع‌رسانی خواهد گردید.
برای دریافت فرم های مربوطه نیز به سایت صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور (INSF) مراجعه نمایید.

درباره نویسنده

تیم تحریریه علمنا

دیدگاه شما چیست