اخبار ایران و جهان

تجلیل از دکتر سمیعی در دانشگاه علوم پزشکی ایران

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

مراسم تقدیر و تشکر از تلاش های مستمر و بنیادین دکتر مجید سمیعی در دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار می شود…

دکتر مجید سمیعی متولد ۲۹ خرداد ماه سال ۱۳۱۶ در شهر رشت است، وی پزشک و جراح مغز و اعصاب سرشناس ایرانی و بنیانگذار بیمارستان خصوصی علوم عصبی هانوفر در آلمان می باشد که خود نیز اکنون ریاست این بیمارستان را برعهده دارد.
وی در زمینهٔ تورم مغز و ترمیم و بازسازی جراحی دستگاه عصبی محیطی مطالعات مهمی انجام داده‌است و به همین دلیل به او لقب پدر علم “علوم اعصاب” را داده اند.
بیشترین اعمال جراحی این پزشک نامدار بر روی تومورهای موسوم به «نورینوم آکوستیک» است و جدا از این ها او در دهه ۱۹۹۰ یک مرکز خصوصی بین‌المللی علوم اعصاب که به اختصار INI شناخته می‌شود، را تاسیس نمود. بنای این مرکز برگرفته از شکل مغز می‌باشد که در شهر “هانوفر” آلمان واقع است و ریاست آن را مجید سمیعی و پسرش (امیر سمیعی) بر عهده دارند.
دکتر سمیعی در ۱۰ مهر ۱۳۹۰ به دریافت عنوان استاد افتخاری دانشگاه تهران نائل شد. او همچنین در سال ۲۰۱۴ از سوی آکادمی جهانی جراحان مغز و اعصاب عنوان برترین جراح مغز جهان را به خود اختصاص داد.
هر ساله کنفرانس های متعددی برای تقدیر و تشکر از تلاش های مستمر ایشان در کشور های مختلف برگزار می شود که یکی از این مراسم ها فردا، سه شنبه ۲۴ فروردین ماه در مرکز همایش های رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار خوهد شد.
گفتنی است این مراسم در ساعت ۱۰ صبح با حضور دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور دکتر هاشمی وزیر بهداشت، دکتر فرهادی وزیر علوم آغاز می شود.
علاوه بر این مسئولین کشوری، در این مراسم دکتر حاجی میراسماعیل رییس دانشگاه، اعضای هیئت رئیسه، دانشجویان و اساتید دانشگاه ، مدیران و رؤسای مراکز تابعه، مدیران گروههای بالینی و پایه، رزیدنت های اعصاب، نورولوژی، گوش و حلق و بینی، دانشجویان پزشکی و علوم پایه نیز حضور خواهند داشت.
هدف از برگزاری این مراسم تجلیل از مقام علمی و جایگاه درخشان دکتر سمیعی استاد، پزشک و جراح مغز و اعصاب سرشناس ایرانی و رئیس سابق فدراسیون جهانی انجمن‌های جراحی مغز و اعصاب است.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست