آخرین اخبار

برگزاری سمینار “یاسا” در تهران

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

به همت ستاد بهینه سازی انرژی و محیط زیست معاونت علمی؛ سمینار یاسا در تهران برگزار می‌شود…

موسسه بین المللی یاسا در شهر وین پایتخت اتریش واقع است و در حوزه تحلیل کاربردی سیستم ها فعالیت می کند.
با توجه به انعقاد تفاهم‌نامه بین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ایران و موسسه یاسا در اتریش، این ستاد در نشستی با هدف تدوین برنامه همکاری های مشترک، میزبان هیأتی از مؤسسه بین المللی تحلیل کاربردی سیستم ها (یاسا) می‌شود.
این نشست با محوریت انرژی، آلودگی هوا و گازهای گلخانه ای در چهار کارگروه تخصصی تحولات سیستم انرژی، آلودگی هوا و گازهای گلخانه ای، روش شناسی های مدل سازی و توسعه پایدار برگزار می شود.
در هر کارگروه تخصصی نمایندگانی از سازمان های ذیربط و مراکز علمی و پژوهشی حضور داشته و به بحث و تبادل نظر در خصوص مسایل مرتبط خواهند پرداخت.
این تفاهم نامه میان صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اسلامی ایران و موسسه یاسا در اتریش، ۱۶ اردیبهشت ماه ۱۳۹۴ به امضا رسیده است. و مفاد آن شامل زمینه های مربوط به غذا، آب، انرژی و محیط زیست در ظرفیت های جداگانه و پیوند دار آنها و تغییرات اقلیمی، تنوع زیستی و ایمنی زیستی، پسماندهای جامد و مایع، مدیریت ریسک سوانح طبیعی و تاب آوری در مقابل آنها، اقتصاد ریسک و بیمه، مدیریت سیستمی و یکپارچه محیط زیست، بهداشت و ایمنی (HSE) و ریسک های مرتبط، فقر، عدالت می باشد.
تبادل دانشمندان و متخصصان به منظور شناسایی، تعریف و تدوین پروژه های تحقیقاتی مشترک، تبادل دانشجویان کارشناسی ارشد و دکترا، مشارکت دوجانبه کارشناسان علمی و تحقیقاتی طرفین در سمینارها و کنفرانس ها، همکاری در برگزاری جلسات، کارگاه ها و کنفرانس ها برحسب مورد، برنامه ریزی جهت ظرفیت سازی از دیگر زمینه های مورد علاقه طرفین در تفاهم نامه این مذکور است.
گفتنی است این سمینار در تاریخ ۲۴ و ۲۵ فروردین ماه سال جاری در محل پژوهشکده علوم و فناوری انرژی شریف برگزار می شود.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست