آخرین اخبار

کنفرانسی برای تحقق شهر هوشمند!

نوشته شده توسط تیم تحریریه علمنا

از جمله استراتژی ها و راه کارهای لازم برای توسعه ی اقتصادی و رسیدن به اقتصادی پایدار در هر کشور، تقویت اقتصاد منطقه های شهری و یا به عبارت بهتر توسعه اقتصاد پایدار بر مبنای هوشمندی شهر است. اقتصاد پایدار و هوشمند، خود نیازمند امکانات هوشمند در هر شهر از جمله : اقتصاد هوشمند، زیرساخت و ارتباطات هوشمند، حمل و نقل شهری هوشمند، انرژی هوشمند، دولت هوشمند، امنیت هوشمند، سلامت هوشمند، کسب کار هوشمند و حتی شهروند هوشمند می  باشد. در این استراتژی، یعنی اقتصاد پایدار بر مبنای شهر هوشمند که بر اساس نظریه و تئوری سیستم ها بنا شده است، شهرها به عنوان یک کلان سیستم درنظر گرفته شده و هر شهر از اجزایی به نام زیرسیستم تشکیل گردیده واین زیر سیستم ها، در حقیقت همان سازمان ها، صنایع، مردم و دیگر مولفه های شهری هستند که در راستای رسیدن به هدف نهایی که همان اقتصاد توسعه یافته و پایدار شهری است، به صورت منظم و یکپارچه در ارتباط و تعامل می باشند.
به گزارش علمنا اولین کنفرانس ملی شهر هوشمند ۲۹ اردیبهشت ماه در شهر قم برگزار خواهد شد. این کنفرانس در راستای ضرورت هم نشینی هوشمند سازی شهری و استفاده از فناوری های روز که لازمه تحقق چشم انداز کلان شهر هاست، برگزار خواهد شد. مجموعه برگزار کننده کنفرانس شهر هوشمند با سرپرستی مهندسی خلج  با همکاری دانشگاه تهران قصد دارد که کنفرانس های شهر هوشمند را در شهر های مختلف کشور ایران برگزار نماید. محورهای کنفرانس شامل کارآفرینی و کسب و کار هوشمند، نظریه ها و مدل های شهر هوشمند، زیرساخت و تکنولوژی هوشمند، مدیریت شهری شهر هوشمند، حمل و نقل و ترافیک هوشمند، شهروند و اجتماع هوشمند، برنامه ریزی شهری شهر هوشمند، مدیریت انرژی هوشمند، اقتصاد و تجارت هوشمند، معماری و شهرسازی هوشمند، سلامت و محیط زیست هوشمند، دولت هوشمند و روش های اجرا و پیاده سازی مولفه های شهر هوشمند و دستاوردها می باشد.
جهت شرکت در این کنفرانس، استاید، مدیران و دانشجویان می توانند تا ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ مقالات خود را به دو صورت ارسال چکیده و ارسال متن کامل مقاله، ارسال نمایند. مقالات پذیرفته شده برتر این کنفرانس در مجلات علمی و پژوهشی به چاپ خواهد رسید. همچنین به شرکت کنندگاه در این کنفرانس گواهی نامه سازمان فنی و حرفه ای اعطا می گردد. علاقه مندان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر و همچنین ثبت نام در این کنفرانس به سایت اولین کنفرانس ملی شهر هوشمند مراجعه بفرمایند.

درباره نویسنده

تیم تحریریه علمنا

دیدگاه شما چیست