آخرین اخبار

سومین کنفرانس بین المللی” اقتصاد سبز”

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

سومین کنفرانس بین المللی” اقتصاد سبز” توسط شرکت پژوهشی صنعتی طرود شمال برگزار می گردد…

اقتصاد سبز، با رویکرد همگام سازی دنیای امروز اقتصادی با محیط زیست به منظور استفاده موثر از سرمایه های طبیعی و بهره برداری از منابع اقتصادی موجود جهان مورد توجه سازمان ملل، کشورهای توسعه یافته و تا حدودی کشورهای درحال توسعه است.
بر اساس تعریف “برنامه محیط زیست سازمان ملل”، اقتصاد سبز الگویی است که به افزایش رفاه انسان و برابری اجتماعی منجر شده، در شرایطی که خطرات زیست محیطی و کمبودهای اکولوژیکی را به طور چشمگیری کاهش می دهد.
این اقتصادی است که بر پایه سرمایه گذاری های دولتی و خصوصی که به کاهش انتشار کربن و آلاینده های دیگر، افزایش بهره وری انرژی و منابع، و جلوگیری از نابودی تنوع زیستی و اکوسیستم ها منجر می شود، شکل می گیرد.
از این رو، سومین کنفرانس بین المللی” اقتصاد سبز” توسط شرکت پژوهشی صنعتی طرود شمال با هدف توجه هر چه بیشتر عوامل داخلی به اهمیت این موضوع و ارائه هشدارهای لازم برای کشورهای صنعتی بزرگ در مورد آلاینده محیط زیست در خصوص اقتصاد سبز برگزار می شود.
علاقه مندان و صاحب نظران می توانند مقالات خود را در محورهای مدیریت محیط زیست، صنعت سبز، اقتصاد کشاورزی، اکو سوسیالیزم، هوش سبز، کاهش اثرات زیست محیطی، گردشگری سبز و غیره تا اواخر فروردین ماه سال جاری به دبیرخانه کنفرانس ارسال کنند. و همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت سومین کنفرانس بین المللی” اقتصاد سبز” مراجعه نمایند.
گفتنی است این کنفرانس در تاریخ ۱۷ اردیبهشت ماه ۹۵ برگزار می گردد.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست