آخرین اخبار

رقابتی علمی و عملی در هوا و فضا

نوشته شده توسط تیم تحریریه علمنا

در نظام آموزشی پویا ایجاد انگیزه و رقابت سالم همواره می تواند باعث ایجاد جنبش میان دانش آموزان، دانشجویان و دانش آموختگان شود. علم هوافضا با دارا بودن زمینه های متنوع و جذاب، پتانسیل جذب دانش آموزان و دانشجویان علاقمند و مشتاق را داراست و برگزاری مسابقات هوافضا در چند سال اخیر توانسته است علاوه بر رشد دانش عمومی و ترویج علم هوافضا در سطح کشور، افراد نخبه را به تحصیل و فعالیت در این رشته ترغیب نماید.
مسابقه ملی هوا فضا دانشگاه صنعتی امیرکبیر با هدف ترویج صنعت هوافضا و آشنا نمودن جامعه با این دانش، شکوفایی استعداد و خلاقیت دانش‌آموزان علاقمند در رشته‌های تخصصی مرتبط با هوافضا ، ارائه آموزش لازم درمورد فکرکردن، تمرکزحواس، طرح سوال و حل مسئله، تقویت زمینه بروز تفکر سیال و طرح سوالات ذهنی از سوی دانش آموزان، ایجاد و شکل‌دهی ارتباط نزدیک و مستقیم بین شرکت کنندگان با اساتید دانشگاه، تشویق به انجام کار گروهی میان دانشجویان و دانش آموزان، تجربه حضور در یک رقابت علمی و عملی سالم درقالب یک فعالیت پژوهشی، آشنا نمودن با تصویر سازی ذهنی، تحریک حس کنجکاوی، تفکر و ابتکار عمل و تاکید برضرورت پرورش تفکرجهانی و تفکرخلاق در شرکت کنندگان است.
دکتر حسین شاهوردی ، دبیر هشتمین دوره مسابقات ملی هوا فضا دانشگاه صنعتی امیرکبیر می گوید:
این مسابقات در دو بخش دانش آموزی و دانشجویی برگزار می شود.
بخش دانش آموزی این مسابقه در لیگ های طراحی و ساخت گلایدر دست پرتاب، هاور کرافت، راکت آبی هوای فشرده مجهز به چتر بازیابی، طراحی و ساخت موشک هوای فشرده بخش دقت و پایداری و ربات های پرنده برگزار می شود.
و بخش دانشجویی این مسابقات در دو لیگ طراحی وساخت گلایدر و ربات های پرنده برگزار خواهد شد.
شاهوردی اظهار داشت: مهلت ثبت نام شرکت در هشتمین دوره مسابقه ۲۵ فروردین ماه به پایان می رسد و علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر از روند برگزاری و ثبت نام در این مسابقه می توانند به نشانی الکترونیکی http://aerocomp.ir مراجعه کنند.

درباره نویسنده

تیم تحریریه علمنا

دیدگاه شما چیست