آخرین اخبار

اعلام نتایج نهایی یازدهمین دوره مسابقات ربوکاپ آزاد ایران

نوشته شده توسط تیم تحریریه علمنا

یازدهمین دوره مسابقات بین المللی ربوکاپ آزاد ایران ۲۰۱۶، با معرفی تیم‌های برتر شب گذشته به کار خود پایان داد.
اسامی برگزیدگان این دوره به شرح ذیل است:

نتایج لیگ‌های دانشجویی

لیگ ربات انسان نما
مقام اول مشترک: تیم bold hearts از کشور انگلستان، تیمAutman teen از کشور کانادا و تیم beaset adult-size از ایران
مقام دوم: تیم parand kid size از دانشگاه آزاد پرند
مقام سوم: fumanoids از ایران

لیگ ربات فوتیالیست ساختار استاندارد
مقام اول: تیم nao team htwk از کشور آلمان
به مقام دوم: تیم dalnamite از کشور آلمان
تیم MRL spl از دانشگاه آزاد قزوین رتبه نخست نوآوری در تحقیق و رتبه برتر رقابت فنی آزاد در این لیگ را به خود اختصاص داد.

لیگ فوتبالیست اندازه کوچک
مقام نخست: تیم IMMORTALS از دانشگاه تهران
مقام دوم: تیم MRL دانشگاه آزاد قزوین
مقام سوم: تیم ZJUNLICT از کشور چین

لیگ شبیه ساز فوتبال سه بعدی
مقام اول: تیم UT Austin Villa از کشور آمریکا
مقام دوم: تیم APOLLO2D از کشور چین
مقام سوم: تیم KYLINSKY3D از کشور چین
در این لیگ تیم UT Austin Villa از آمریکا رتبه دروازه بان برتر، بهترین ارائه و بهترین دویدن را کسب کرد.
در این لیگ تیم‌های خارجی به صورت مجازی حضور یافتند.

لیگ شبیه ساز فوتبال دو بعدی
مقام اول: تیم [email protected] (نکسوس) از دانشگاه فردوسی مشهد
مقام دوم: miracle از کشور چین
مقام سوم: تیم MT2016 از کشور چین
رتبه برتر رتبه چلنج فنی این لیگ به تیمSHIRAZ اختصاص یافت.

لیگ ربات امدادگر واقعی
مقام اول: تیم MRL از دانشگاه آزاد قزوین
مقام دوم: تیم YRA از دانشگاه آزاد یزد
مقام سوم: تیم VRU از دانشگاه رفسنجان
در این لیگ تیم MRL علاوه بر کسب مقام قهرمانی، رتبه بهترین توانایی مهارتی، بهترین توانایی اکتشاف و رتبه بهترین توانایی حرکتی را کسب کرد.
در این لیگ همچنین تیم YRA از دانشگاه آزاد یزد رتبه بهترین ربات پرنده امدادگر را به خود اختصاص داد.

لیگ شبیه ساز امداد
مقام اول: تیمMRL از دانشگاه آزاد قزوین
مقام دوم: تیم S.O.S از دانشگاه امیرکبیر
مقام سوم: تیم POSEIDON (پوسایدون) از دبیرستان فرزانگان تهران
در این لیگ تیم IR- FORCE از دبیرستان سلام ایران زمین رتبه «بهترین ارائه» را کسب کرد و تیم RAS-ROSHD (پارس رشد) از مدرسه رشد رتبه بهترین رقابت فنی را به خود اختصاص داد.

لیگ ربات‌های صنعتی
مقام اول: تیم ACE IAUK از دانشگاه آزاد کرمان
مقام دوم: تیم MEC از دانشکده دکتر شریعتی تهران
در این لیگ هیچ تیمی حائز رتبه سوم نشد.

لیگ ربات پرنده
مقام اول مشترک: تیم‌های MRL دانشگاه آزاد اسلامی قزوین و KN2C از دانشگاه خواجه نصیر الدین طوسی
مقام سوم: تیم Cyrus UAV از دانشگاه آزاد اسلامی کرمانشاه
در این لیگ هیچ تیمی رتبه سوم را احراز نکرد.

لیگ ربات‌های زیردریایی
مقام اول: تیم MRL دانشگاه آزاد اسلامی قزوین
مقام دوم: تیم دانشگاه علمی و کاربردی شهرداری اهواز
در این لیگ ضمن آن که هیچ تیمی حائز رتبه سوم نشد، تیم کاسپین دانشگاه تکنولوژی شاهرود رتبه بهترین ارائه مهندسی را کست کرد.

لیگ ربات‌های مین یاب کنترل از راه دور
مقام اول: تیم دانشگاه آزاد اسلامی یزد
مقام دوم: تیم پاسارگاد از دانشگاه صنعتی امیر کبیر
مقام سوم مشترک: تیم‌های دانشگاه ملایر و SRC از مجتمع دانشگاه آزاد اسلامی تبریز

لیگ ربات مین یاب هوشمند اندازه کوچک
مقام اول: تیم Khayyam Robotic (خیام رباتیک)از دانشگاه آزاد نیشابور
مقام دوم: تیم robosina (ربوسینا) از دانشگاه بوعلی سینا
مقام سوم: تیم RTL از دانشگاه آزاد اراک

لیگ ربات نمایشی دانشجویی
مقام دوم: تیم فتاح دانشگاه آزاد اسلامی قزوین
مقام سوم مشترک: تیم‌های موسسه شهاب دانش و دانشگاه امیرکبیر
در این لیگ هیچ تیمی حائز مقام نشد و تیم فتاح نیز رتبه خلاقیت را به خود اختصاص داد.

نتایج لیگ‌های دانش آموزی

لیگ فوتبال دانش آموزی آزاد
مقام اول: تیمHELLI AFRA از دبیرستان علامه حلی ۱۰ تهران
مقام دوم: تیمAMOS از دبیرستان سلام زین الدین
مقام سوم: تیم علامه طباطبایی واحد میرداماد
در این لیگ تیم نقش جهان از دبیرستان شهید اژه‌ای رتبه بهترین طراحی و رتبه سوپر تیم یک را به دست آورد. همچنین تیم‌های ROBO FORTE F6 از دبیرستان فرزانگان ۶ و تیم FAP.H4 از دبیرستان علامه حلی ۴ نیز رتبه سوپر تیم یک را کسب کردند.
تیم AMOS از دبیرستان سلام زین الدین رتبه سوپر تیم ۲ را کسب کرد و تیم‎‌های دبیرستان دوره اول علامه طباطبایی واحد میرداماد، INTELLIGENTS F4 از دبیرستان متوسطه دوره اول فرزانگان ۴ و EPI-FANESS از دبیرستان فرزانگان ۸ رتبه سوپر تیم ۲ را به دست آوردند.
تیم‌های HELLI AFRA از دبیرستان علامه حلی ۱۰ تهران، میرزا کوچک خان رشت دوره دوم و تیمFRM از دبیرستان امام هادی رتبه سوپر تیم ۳ را به خود اختصاص دادند.

لیگ فوتبال دانش آموزی ب سبک وزن
مقام اول: تیم دبیرستان علامه حلی ۱۰ تهران
مقام دوم: تیم دبیرستان سلام زین الدین
مقام سوم: تیم دبیرستان سلام رسالت
در این لیگ تیم‌های دبیرستان حلی ۱۰ تهران، دبیرستان حلی ۷ تهران و دبیرستان میرزاکوچک خان رشت دوره دوم، رتبه سوپر تیم یک را کسب کرد. تیم HERBOT از دبیرستان فرزانگان، تیم SPECTROM از دبیرستان متوسطه یک فرزانگان ۴ و تیم دبیرستان دوره اول علامه طباطبایی واحد آب شناسان رتبه بهترین سوپر تیم ۲ را کسب کردند.
تیم‌های دبیرستان سلام رسالت، علامه حلی ۵ و مجتمع آموزشی ابوعلی سینا متوسطه اول به همراه تیم HELLI IV-LW رتبه سوپر تیم ۳ را به خود اختصاص دادند.

لیگ امداد دانش آموزی مقدماتی الف
مقام اول: تیم sadrarobat (صدرا ربات)
مقام دوم: allameh tabatabaei (علامه طباطبایی
مقام سوم: دانش قلهک A
در این لیگ تیم BigHero sina رتبه بهترین تیم فنی را کسب کرد.

لیگ امداد دانش آموزی پیشرفته الف
مقام اول: تیم کاوش (kavosh) دبیرستان شهید اژه‌ای ۲
مقام دوم: صدرا ربات یک (sadra robot1) دبیرستان شهید اژه‌ای ۲
مقام سوم: تیم کاسپین (Caspian) دبیرستان شهید اژه‌ای ۲
تیم Caspian شهید اژه ای ۲ به همراه تیم Besat دبیرستان بعثت مشهد رتبه سوپر تیم یک را کسب کردند.
در این لیگ تیم کاوش (kavosh) رتبه سوپر تیم ۲ را کسب کرد و تیم‌های pooyesh-A و F3RT رتبه سوپر تیم ۳ را کسب کردند.

لیگ امداد دانش آموزی ب
مقام اول: تیم S.LM RT دبیرستان سلام یوسف آباد
مقام دوم: تیم صدرا ربات (sadrarobat) آموزشگاه چیستا رباتیک صدرا
مقام سوم: تیم pooyesh-B آموزشگاه چیستا رباتیک صدرا

لیگ امداد دانش آموزی فضای مشترک
تیم پژوهش‌سرای جوان رتبه بهترین ارائه را کسب کرد و تیم allameh tabatabaei دبیرستان دوره اول علامه طباطبایی – واحد گلستان رتبه ابتدایی یک را به دست آورد و تیم سلام یوسف آباد – نخبه گان پند رتبه ابتدایی ۲ را کسب کرد.
در این لیگ تیم Sina Star دبیرستان دخترانه ابوعلی سینا رتبه ابتدایی ۳ را به دست آورد و تیم انرژی اتمی دبیرستان انرژی اتمی رتبه پیشرفته یک را کسب کرد. همچنین تیم H7:alpha دبیرستان استعدادهای درخشان علامه حلی رتبه پیشرفته ۲ را به خود اختصاص داد و تیم IR-Force رتبه پیشرفته ۳ را کسب کرد. تیم‌های danesh2 از دبیرستان دانش ۲متوسطه اول و انرژی اتمی۲ دبیرستان انرژی اتمی رتبه پیشرفته سوپرتیم یک را به دسب آوردند.

لیگ نمایش دانش آموزی موضوع آزاد
مقام اول: تیم ecare farzanegan2
مقام دوم: تیم ibus rabbani educational complex
مقام سوم: تیم سینا بتا از مجتمع آموزشی ابوعلی سینا متوسطه اول
در این لیگ تیم سینا گاما از مجتمع آموزشی ابوعلی سینا متوسطه اول رتبه طرح و ایده یک را کسب کرد و تیم آریانا از کانون پرورش وفکری کودکان وجوانان یزد رتبه طرح و ایده ۲ را به دست آورد. تیم ecare farzanegan2 رتبه سوپر تیم یک را کسب کرد.

لیگ نمایش ربات‌های دانش آموزی موضوع مشترک
مقام اول: تیم Election
مقام دوم: تیم micromath
مقام سوم: تیم صدرا ربات (sadrarobat) آموزشگاه چیستا رباتیک صدرا
در این لیگ تیم toy robot1 رتبه سوپر تیم یک را کسب کرد.

در این دوره از رقابت‌ها تیم رباتیک MRL دانشگاه آزاد اسلامی قزوین با کسب بیشترین مقام، عنوان قهرمانی را از آن خود کرد.

 

+منبع: خبرگزاری ایسنا

درباره نویسنده

تیم تحریریه علمنا

دیدگاه شما چیست