اخبار ایران و جهان

نشست خبری یازدهمین دوره روبوکاپ ایران برگزار شد

نوشته شده توسط تیم تحریریه علمنا

رئیس یازدهمین دوره مسابقات بین المللی ربوکاپ آزاد ایران گفت: این دوره از مسابقات با حضور کشورهایی نظیر هلند، آمریکا، آلمان ،چین و کشورهای آسیای جنوبی برگزار می‌شود که جز یک تا ۳ رنگ جهانی هستند
به گزارش علمنا، دکتر مرتضی موسی خانی در نشست خبری یازدهمین دهمین دوره از مسابقات ربوکاپ آزاد ایران که امروز برگزار شد ضمن تاکید بر مباحث پیرامون اقتصاد مقاومتی و همچنین اقتصاد دانش بنیان به بیان جزییات این دوره از مسابقات پرداخت.
وی ابتدا به آمار شرکت کنندگان در این دوره پرداخت و گفت: ۶۲۴ تیم در این دوره از مسابقات ثبت نام کردند که ۳۲۰ تیم پذیرفته شدند، که در این دوره بخش دانش آموزی رشد چشمگیری داشته است.
همچنین ۱۴ تیم از ۹ کشور در لیگ بزرگسالان پذیرفته شده‌اند که در مجموع تمامی تیم ها در ۲۲ لیگ دسته بندی می شوند که پر استقبال ترین لیگ، لیگ ربات پرنده است با ۸۳ تیم که در فضای باز میدان اصلی نمایشگاه رقابت خواهند کرد.
۶ لیگ در حوزه ربات صنعتی، ۳ لیگ در حوزه ربات انسان نما و سایرین در لیگ ربات امداد گر و غیره رقابت می کنند.
در این دوره مسابقه ای تحت عنوان جابجایی اجسام از داخل آب نیز انجام می شود.
رئیس کمیته ملی یازدهمین مسابقات ربوکاپ آزاد ایران با اشاره به برگزاری همزمان این مسابقات در آلمان گفت: هم زمان با برگزاری مسابقات ربوکاپ آزاد ایران این مسابقات درآلمان برگزار می‌شود.
دکتر موسی خانی در آخر نیز بیان کرد: سمپوزیوم بین المللی ربوکاپ شنبه ۲۱ فروردین ماه در دانشگاه آزاد قزوین برگزار می‌شود که تا کنون ۱۶۰ مقاله دریافت شده و ۳۰ مقاله در سمپوزیوم ارائه می شود. و این نوید را داد که در دو ماه آینده با همکاری دیجی کالا مسابقات تخصصی جابجایی بار را برگزار خواهند کرد.
افتتاحیه این رقابت فردا سه شنبه ۱۷ فروردین با حضور معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و سایر مسئولین و اساتید آغاز می شود و در نهایت عصر جمعه ۲۰ ماه جاری به کار خود خاتمه می دهد.

درباره نویسنده

تیم تحریریه علمنا

دیدگاه شما چیست