آخرین اخبار

نخستین ماراتن تولید محتوای دیجیتال ایران

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

دانشگاه صنعتی شریف میزبان تولیدکنندگان محتوای دیجیتال کشور می شود…

فناوری دیجیتال دارای دو بعد اساسی محتوا و ساختار، و نرم‌افزار و ابزار دیجیتال است. در کنار رشد فناوری‌های دیجیتال، فرآیندهای تولیدی محتوا در کشور پیشرفت چندانی نداشته و نیاز به سرمایه‌گذاری بیشتری دارند. ماراتن تولید محتوای دیجیتال، فضای رقابتی سالمی در راستای بسترسازی تولید محتوای دیجیتال در یک محمل علمی و آکادمیک است.
از این رو، نخستین ماراتن تولید محتوای دیجیتال ایران اردیبهشت ماه با هدف فرهنگ‌سازی در راستای تولید محتوای دیجیتال علمی و کاربردی در دانشگاه صنعتی شریف برگزار می‌شود. در این ماراتن تیم‌های ایده‌پرداز، طی ۲ روز (۲۳ و ۲۴ ماه) می‌بایست برای چالشهایی در ۶ موضوع محتوایی در فضای دیجیتال، ایده‌هایی را پیشنهاد دهند.
موضوعات این ماراتن نفس گیر عبارتند از: دین و فرهنگ، پزشکی و سلامت، کارآفرینی و اقتصاد دانش بنیان، علوم فنی و مهندسی، هنر و معماری، بانکداری پرداخت و فناوری‌ مالی. که این موضوعات چالش‌هایی را پیش پای تیم های شرکت کننده می گذارند که برخی از آنها برگرفته از مسایل واقعی می‌باشند و برای گذر از آنها می بایست ایده‌هایی مناسب ارائه شود.
این ایده‌ها می‌توانند در محورهای فایل‌های متنی و نشریه الکترونیکی، پرتال و وب‌سایت، محتوای نرم‌افزارهای تلفن همراه، پویانمایی، عکس، فیلم و صوت تلفن همراه، نرم‌افزارهای چندرسانه‌ای، فایل‌های متنی و عکس، ایده‌پردازی و سناریوی بازی‌های رایانه‌ای، بصری‌سازی داده‌ها و کاربری ui/ux مطرح شوند.
به تیم‌های اول تا سوم علاوه بر جوایز مادی، فرصتی سه ماهه می دهند تا ایده‌های خود را به محصول کاربردی تبدیل کنند و جوایز ویژه اولین ماراتن تولید محتوای دیجیتال ایران را از آن خود کنند.
علاقه مندان می توانند جهت ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر به سایت ماراتن تولید محتوای دیجیتال ایران  مراجعه کنند.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست