اخبار ایران و جهان

نتایج اولیه آزمون دکتری سراسری ۹۵ منتشر شد

نوشته شده توسط تیم تحریریه علمنا

نتایج اولیه آزمون دکتری سراسری سال ۱۳۹۵ به صورت کارنامه توسط سازمان سنجش و آموزش کشور اعلام شد و داوطلبان می توانند با مراجعه به سایت سنجش به آدرس www.sanjesh.org کارنامه خود را مشاهده نمایند.
به گزارش علمنا به نقل از سازمان سنجش، داوطلبان میتوانند حداکثر تا ۵۰ کد رشته محل را در انتخاب رشته خود انتخاب کنند. حدنصاب نمره پذیرش توسط دانشگاه ها نیز تا پایان هفته اول اردیبهشت در وب سایت هر دانشگاه اطلاع رسانی میشود.
لازم به ذکر است طبق اعلام قبلی رییس سازمان سنجش، اعلام شده بود نتایج اولیه این آزمون که با شرکت بیش از ۱۵۰ هزار نفر در ۱۴ اسفند ۹۴ برگزار شده بود، هفته اول اردیبهشت ۹۵ اعلام میشود، که زمان اعلام نتایج اولیه به دلیل برگزاری آزمون تخصصی مرحله دوم پذیرش در برخی دانشگاه ها در نیمه دوم اردیبهشت، و ایجاد فرصت بیشتر برای داوطلبان و دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی برای انجام مرحله ارزیابی تخصصی، زودتر اعلام شده است.
همچنین براساس این گزارش، کلیه دانشگاه و موسسات آموزش عالی، میبایست حداکثر تا پایان هفته اول اردیبهشت ماه نسبت به اعلام حدنصاب نمره پذیرش داوطلبان براساس کنکور کتبی ۱۴ اسفند ۹۴ از طریق وب سایت دانشگاه ها اقدام نمایند.
همچنین زمان انتخاب رشته آزمون دکتری سراسری ۹۵، از سه شنبه ۱۷ فروردین تا شنبه ۲۱ فروردین ۹۵ می باشد.

درباره نویسنده

تیم تحریریه علمنا

دیدگاه شما چیست