آخرین اخبار

کنفرانس ملی و بین المللی “مصالح و سازه های نوین” در مهندسی عمران

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

اولین کنفرانس بین المللی و پنجمین کنفرانس ملی مصالح و سازه های نوین در مهندسی عمران در دانشگاه امیرکبیر برگزار می گردد…

توسعه روزافزون علوم و فناوری در شاخه های مختلف مهندسی عمران، این نکته را می طلبد که جامعه علمی و مهندسی کشور هماهنگی لازم با این تکنولوژی ها را بر قرار کند و در کنار آن دستاوردهای خود را نیز به اشتراک بگذارد.
باید گفت در حوزه مهندسی سازه، مصالح نوین ساختمانی و سیستم های جدید سازه ای برای ساخت سازه های مسکونی، تجاری و صنعتی، علاوه بر ایجاد سطح ایمنی بالاتر و عملکرد بهتردر برابر بارهای استاتیکی یا دینامیکی وارد به سازه، کاهش زمان اجرا، صرفه جویی در انرژی و کاهش حجم مصالح مصرفی، صرفه اقتصادی بیشتری را به ارمغان می آورند.
از طرفی بهره گیری از مصالح نوین در تولید اعضای سازه ای و یا غیر سازه ای، حسب مورد، افزایش مقاومت یا دوام، عایق سازی حراتی و صوتی، قابلیت بازیافت و سازگاری با محیط زیست را به دنبال دارد.
به دلیل اهمیت این علم در کشور، پنجمین کنفرانس ملی “مصالح و سازه های نوین در مهندسی عمران” برای گردهم آوردن صاحب نظران دانشگاهی، جامعه مهندسی، وتولیدکنندگان مصالح و سازه ها در تاریخ ۵ و ۶ آبان ماه سال جاری در دانشگاه امیرکبیر برگزار می گردد.
شایان ذکر است برای نخستین بار با حضور اساتید برجسته خارجی این کنفرانس بصورت بین المللی نیز اجرا می شود و علاقه مندان می توانند مقالات خود را تا تاریخ ۲۸ فروردین ماه در محورهای صنعتی سازی سازه، تحلیل، طراحی و اجرای سیستم های نوین سازه ای و روشهای نوین بهسازی و مقاوم سازی سازه ها، مصالح نوین در مهندسی عمران و  فناوری ها و مصالح نوین سازگار با محیط زیست و کاهش مصرف آب و انرژی به دبیرخانه این کنفرانس ارسال کنند. و برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت نخستین کنفرانس بین المللی و پنجمین کنفرانس ملی مصالح و سازه های نوین در مهندسی عمران مراجعه کنند.

 

 

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست