آخرین اخبار

راه اندازی نخستین مرکز رشد فناوری پژوهش سراهای آموزش و پرورش

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

نخستین مرکز رشد فناوری ذیل پژوهش سراهای آموزش و پرورش راه‌اندازی می‌شود…

نخستین مرکز رشد فناوری ذیل پژوهش سراها به همت معاونت علمی و فناوری رییس جمهوری و با همکاری وزارت آموزش‌وپرورش تا پایان سال جاری راه‌اندازی می‌شود.
علیرضا دلیری، معاون توسعه مدیریت و منابع معاونت علمی درباره ایجاد و راه‌اندازی این مرکز رشد اظهار کرد: در راستای تفاهم‌نامه‌ای با هدف فرهنگسازی و ترویج اقتصاد دانش بنیان و گفتمان علم و فناوری که چندی پیش با وزارت آموزش‌وپرورش به امضاء رسانده بودیم و برگزاری جلسات مختلف با معاون متوسطه این وزارتخانه مقرر شد تا با همکاری و مدیریت مشترک مراکز رشد ذیل پژوهش سراهای آموزش‌وپرورش راه‌اندازی شوند.
وی همچنین گفت: با توجه به توافقات انجام‌شده و هماهنگی با مدیرکل آموزش‌وپرورش شهر تهران، این وزارتخانه ساختمانی را در منطقه ۲ تهران در اختیار معاونت علمی قرارداد تا نخستین مرکز رشد فناوری ذیل پژوهش سراها تا پایان سال جاری راه‌اندازی شود.
دلیری درباره اجرای طرح ایجاد و راه‌اندازی در سایر مناطق تهران و استان‌ها یادآور شد: پس از راه‌اندازی نخستین مرکزرشد فناوری ذیل پژوهش سراها در منطقه دو تهران و گذشت کمی زمان و بررسی وضعیت نتایج حاصل و دسترسی به یک الگوی قطعی، این مراکز رشد فناوری در تمامی مناطق تهران و استان‌های کشور ذیل پژوهش سراها راه‌اندازی می‌شود.
دلیری به توافقات انجام‌شده با وزارت آموزش‌وپرورش اشاره کرد و گفت: طرح‌های مطرح‌شده از سوی دانش آموزان باید در این مراکز رشد مطرح شود و پارک علم و فناوری پردیس معاونت علمی به‌عنوان نماینده معاونت باید شرکت‌های فناوری را در این مراکز مستقر کند و به طرح‌های این دانش آموزان خدمات مشاوره‌ای، نحوه ثبت اختراع، خدمات ثبت فعالیت تجاری‌سازی و انواع مشاوره‌های لازم را ارائه کند.
معاون توسعه مدیریت و منابع معاونت علمی در ادامه بیان کرد: پارک علم و فناوری پردیس معاونت علمی همچنین می‌تواند در کنار این طرح‌های دانش‌آموزی از شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در حوزه فناوری نیز حمایت کند تا در این مراکز مستقر شوند و امکان الگوبرداری از طرح‌های دانش‌آموزی فراهم و در شرکت‌های دانش‌بنیان از آن‌ها استفاده شود. ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی نیز در راستای وظایف فعالیت های فرهنگسازی می تواند فعالیت های مشترک را با دانش آموزان در زمینه تورهای علمی و فناوری و آموزش های کسب و کارهای نوین در دستور کار قرار دهد.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست