آخرین اخبار

کنفرانس ملی “پلیمر در صنایع راه و ساختمان “

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

کنفرانس ملی “پلیمر در صنایع راه و ساختمان ” در دانشگاه علم و صنعت ایران برگزار می گردد…

پلیمرها در نیم قرن گذشته با توجه به خصوصیات مکانیکی و شیمیایی مطلوب و تنوع فراوان، کاربردهای گسترده ای در صنایع مختلف از جمله نفت، خودرو، هوافضا، آب و فاضلاب و غیره داشته اند. در چند دهه اخیر این مواد با توجه به وزن کم، ویژگی های فیزیکی-مکانیکی مناسب، زیبایی و شکل پذیری خوب مورد توجه صنایع راه و ساختمان قرار گرفته اند، بگونه ای که امروزه ساخت یک ساختمان را نمی‌توان بدون کاربرد انواع مصالح پلیمری متصور شد.
در این راستا، بررسی عمیق تر صنایع راه و ساختمان حاکی از تمایل رو به رشد سازندگان و مصرف کنندگان به استفاده از انواع پلیمرها در مصالحی همچون قطعات و تجهیزات الکتریکی، کفپوش ها، دیوارپوش ها، عایق ها، نمای بیرونی و داخلی ساختمان، سقف کاذب، رنگ و پوشش و غیره می باشد. لذا با توجه به بین رشته ای بودن و نبود دوره های آکادمیک دانشگاهی برای پرورش متخصص در این حوزه، احساس نیاز به فراخوانی ملی برای شناسایی متخصصان داخلی فعال در این راستا جهت ارائه آخرین دستاوردهای آکادمیک و صنعتی و درک نیازهای کنونی صنعت درک شد. از این رو، کنفرانس ملی “پلیمر در صنایع راه و ساختمان ” که مشابه هایی در سطح آسیایی و بین المللی نیز دارد، آغاز به کار نمود.
گفتنی است این کنفرانس ملی با محوریت  پلیمر در بتن و محصولات سیمانی، کامپوزیت های پلیمری،  ژئوتکستایل و ژئوممبران هاش، قیر، آسفالت و عایق های رطوبتی پلیمری، رنگ و پوشش، مواد افزودنی و چسب های ساختمانی،  فرآورده های پلاستیکی و لاستیکی، عایق های حرارتی پلیمری و صرفه جویی در مصرف انرژی،  بررسی رفتار حریق در پلیمرهای ساختمانی، پلیمر و نانو فناوری در صنایع راه و ساختمان، پلیمر، محیط زیست و توسعه پایدار در صنایع راه و ساختمان، استانداردها و مقررات ملی و بین المللی پلیمرهای ساختمانی و فناوری های نوین پلیمری در صنایع راه و ساختمان در تاریخ ۲۸ و ۲۹ اردیبهشت ماه ۹۵ به مدت دو روز در دانشگاه علم و صنعت ایران برگزار می شود.
برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت www.iust.ac.ir مراجعه شود.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست