آخرین اخبار

دومین همایش ملی “تربیت معلم”

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

دومین همایش ملی “تربیت معلم” در دانشگاه فرهنگیان برگزار می گردد…

بدیهی است که تحولات اساسی در نظام تربیتی، وابسته به کیفیت نظام تربیت معلم است. در واقع، تربیت معلمان کارآمد و دارای شایستگی های حرفه­ ای لازم، تحقق انتظارات و اهداف تربیتی را امکان پذیر خواهد ساخت. از این رو، اکنون که در مسیر اجرای سند تحول بنیادین، نظام تربیت معلم در کشور وارد دوره جدیدی شده است، لازم است صاحب نظران و اندیشمندان حوزه تعلیم و تربیت با مشارکت در گفتمان تربیت معلم به بهسازی این رویداد مهم کمک نمایند.
گفتمان تربیت معلم در ایران مغفول مانده است و دانشگاه فرهنگیان با همایش تربیت معلم قصد دارد دوباره این گفتمان را احیا نماید. شیوه گزینش معلمان، ساختار تربیت معلم، برنامه های درسی پیش از خدمت و ضمن خدمت معلمان، دوره های انترنی معلمی و بایسته های دانشگاه های تربیت معلم (فرهنگیان) از جمله مباحثی است که نیازمند مشارکت علمی همه است.
دانشگاه فرهنگیان امروز علاوه بر مسائل معمول مرتبط با تربیت معلم با چالش تقویت دانشگاه نیز مواجه است که این مهم با مشارکت و مساعدت دانشکده های علوم تربیتی سراسر کشور امکان پذیر است. تربیت نیروی انسانی کارآمد و جهت دهی عناوین پروژه های دکتری دانشجویان به سمت مباحث تربیت معلم می تواند تا حدی راهگشا باشد.
قابل ذکر است این همایش ملی در تاریخ ۱۴ اردیبهشت ماه ۹۵ در این دانشگاه برگزار خواهد شد.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست