آخرین اخبار

امضا تفاهم‌نامه همکاری با بنیاد علم آلمان

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری (بنیاد ملی علم ایران) با بنیاد علم آلمان تفاهم نامه همکاری امضا کرد…

در نشست نصرت الله ضرغام رئیس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی (بنیاد ملی علم ایران) با پروفسور فرانک آلوگور معاون ریاست بنیاد علم آلمان تفاهم نامه همکاری بین این دو بنیاد علمی به امضا رسید.
در ابتدای این نشست هر دو بنیاد به معرفی اجمالی از فعالیت‌های خود پرداخته و افق پیش رو در عرصه همکاری‌های علمی را بررسی کردند. همچنین یورگ اشنایدر مدیر ارتباطات بین‌الملل بنیاد علم آلمان با ارائه اسلایدهایی جزییاتی از فرآیند اداری و تشکیلات سازمانی بنیاد علم آلمان را جهت شفاف سازی هر چه بیشتر ارائه کرد.
در پایان تفاهم نامه همکاری میان این دو بنیاد با اهداف اصلی ذیل امضا شد:
۱- انجام پروژه‌های مشترک
۲- تبادل پژوهشگران برای انجام فعالیت‌های تحقیقاتی
۳- برگزاری رویدادهای علمی مشترک مانند کنفرانس، سمینار و کارگاه
۴- دیگر همکاری‌های علمی که می‌تواند مورد توافق قرار گیرد
براساس این گزارش، بنیاد علم آلمان (DFG) با بیش از ۸۰ سال سابقه بزرگترین موسسه غیر دولتی حامی پژوهش در این کشور است. رسالت اصلی این بنیاد فراهم آوردن حمایت‌های پایدار از پژوهشگران جوان، میان رشته‌ای سازی علوم و تسهیل در برقراری ارتباط میان رشته‌های مختلف پژوهشی است.
اعضای DFG را دانشگاه‌ها، موسسات پژوهشی غیردانشگاهی، انجمن‌های علمی و فرهنگستان‌های علوم تشکیل داده و عمده حمایت‌های مالی از این بنیاد توسط دولت فدرال آلمان انجام می‌شود.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست