طبیعت و محیط زیست

گرگ تاسمانی احتمالا منقرض نشده است

نوشته شده توسط آرش رئیس‌بهرامی

یک شکارچی گرگ تاسمانی ادعا می‌کند که این گوشت‌خوار کیسه‌دار بعدازاین همه مدت، منقرض نشده است، درواقع این جانور در خشکی‌های استرالیا در حال پرسه زدن است.
مایا موس، شکارچی مشهور گرگ تاسمانی، ۲۰ سال از عمرش را برای پیدا کردن گربه وحشی  در کشورش صرف کرده و می‌گوید تصاویر دوربین‌های اتومبیل‌ها، شاهدی بر این ادعا هستند.
موس می‌گوید”اکنون شواهدی مبنی بر رؤیت این جانور در نزدیکی جاده شیلات و کنار علفزار دون در چند سال پیش به‌دست‌آمده است.”
“بیشتر گزارش‌ها تا به امروز از جانوری کنار جاده یا در حال عبور از جاده حرف میزند، که تصاویرش با دوربین‌های روی داشبورد ماشین‌ها ضبط‌ ‌شده است، من فکر می‌کنم که شواهد بیشتری نیز به‌زودی دریافت خواهیم کرد.”
این موجود سگ مانند، در سال ۱۹۸۶ به‌طور رسمی به‌عنوان گونه منقرض‌شده اعلام شد ولی تصاویر موس از جانداری شبیه به این موجود بحث‌های بسیاری را راه انداخته است.
موس در کنار یک شکارچی دیگر گرگ تاسمانی، دیوید کین، برای شواهد جدید مصاحبه کرد و تصور می‌کند تا چند ماه دیگر مدارک بهتری نیز منتشر می‌شوند.
او در مصاحبه‌اش اعتقاد دارد که گرگ‌های تاسمانی در تاسمانی منقرض‌شده‌اند ولی هنوز در ویکتوریا وجود دارند.
او می‌گوید “آن‌ها به‌صورت خستگی‌ناپذیری در تاسمانی کشته می‌شدند زیرا که تهدیدی جدی برای گوسفندان مردم تاسمانی بودند.”
“اما تحقیقاتی که روی تصاویر ضبط‌شده دولتی انجام داده‌ام، نشان‌دهنده تعدادی از گرگ‌های تاسمانی بومی پرتگاه ویلسون، بین سال‌های ۱۹۱۰ تا ۱۹۱۵ هست.”
“من اعتقاددارم این تصاویر شامل این گرگ‌ها هم بوده و اکنون مردم هم از رؤیت فرزندانشان با ما میگویند.”
او می‌گوید “تصاویری که من از این گرگ‌ها دارم چیزهای دیگری می‌گوید، این جانوران بسیار خجالتی هستند و نزد انسان‌ها نمی‌آیند ولی اگر بیرون بیایند، دوربین‌های ماشین‌ها از آن‌ها تصویربرداری خواهد کرد.”

درباره نویسنده

آرش رئیس‌بهرامی

دیدگاه شما چیست