آخرین اخبار

در شب فضا، شگفت‌زده شوید!

نوشته شده توسط تیم تحریریه علمنا

سومین جلسه از شب‌های دانستنی‌ها با عنوان «شب فضا» چهارشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۴ از ساعت ۱۶:۳۰ در سالن همایش‌های موسسه همشهری برگزار می‌شود. در این شب برای نخستین‌بار مطالب و موضوعات جالب و جذابی از برنامه‌های فضایی ایران ارائه خواهد شد که در هیچ جا شنیده و دیده نشده است.
۱۴ بهمن ۱۳۸۸، ماهواره ملی امید توسط پرتابگر بومی سفیر به فضا پرتاب شد. با این اتفاق، ایران به جمع کشورهای صاحب فناوری طراحی، ساخت و پرتاب ماهواره پیوست. همه ساله در کشور سالگرد این رویداد تاریخی به عنوان «روز فناوری فضایی» گرامی داشته می‌شود.
به همین مناسبت در آستانه ششمین سالگرد پرتاب ماهواره امید، سومین جلسه از شب‌های دانستنی‌ها با عنوان شب فضا برگزار می‌شود. در این شب، ویژه‌برنامه‌ای با حضور کارشناسان و روزنامه‌نگاران فعال حوزه فناوری فضایی در کشور، برگزار خواهد شد.
گفتگوهای ویژه به همراه پخش فیلم و برگزار مسابقه فضایی از جمله مهم‌ترین بخش‌های شب فضا است. همچنین در این شب برای نخستین‌بار موضوعات جالب و جذابی از برنامه‌های فضایی ایران توسط کارشناسان ارائه می‌شود.
شرکت در شب فضا برای عموم شهروندان آزاد و رایگان است و علاقمندان جهت ثبت‌نام در این برنامه، تا ۵ بهمن ۹۴ فرصت دارند نام خود به شماره ۳۰۰۰۹۹۹۰۱ را ارسال کنند.

درباره نویسنده

تیم تحریریه علمنا

دیدگاه شما چیست