آخرین اخبار

یازدهمین گردهمایی بین‌المللی انجمن ترویج زبان و ادب فارسی

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

یازدهمین گردهمایی بین‌المللی انجمن ترویج زبان و ادب فارسی در دانشگاه گیلان برگزار می شود…

یازدهمین گردهمایی بین‌المللی انجمن ترویج زبان و ادب فارسی از هفدهم تا نوزدهم شهریورسال ۹۵در دانشگاه گیلان برگزار می‌شود.
این خبر را دکتر علی صفایی دبیر علمی گردهمایی اعلام کرد و افزود. هرساله یکی از دانشگاه‌های کشور میزبان برگزاری این گردهمایی بین‌المللی است. در این گردهمایی سه روزه پژوهشگران و استادان زبان و ادب فارسی جدیدترین یافته‌های پژوهشی خود را ارائه خواهند داد. وی افزود: پیش‌بینی می‌شود بیش از دو هزار مقاله علمی و پژوهشی به دبیرخانه این گردهمایی ارائه شود.
وی مهم‌ترین محورهای‌ این گردهمایی را گسترش زبان و ادب فارسی دانست و افزود: زبان وادب فارسی در وحدت ملی مردم ایران نقش بارزی دارد.
صفایی گفت: موضوعات این گردهمایی شامل تاریخ ادبیات و سبک‌شناسی، دستور زبان، زبان شناسی، تاریخ زبان فارسی و گویشهای رایج زبان فارسی، ادبیات تطبیقی و موضوع های میان رشته­ای، انواع ادبی(حماسی،غنایی، عرفانی، تعلیمی) کتاب شناسی، نسخه شناسی و متن پژوهی، بررسی و تحلیل عناصر هنری و زیبایی شناسی زبان و ادب فارسی و دیگر موضوعات مرتبط با ترویج زبان فارسی است.
دکتر علی صفایی دبیر علمی گردهمایی چهار محور ویژه شامل ادبیات کودک و نوجوان (نظم و نثر)، ادبیات اقلیمی (بررسی و مقایسه ادبیات بومی کشور)، ادبیات مشروطه گیلان و نقد ادبی (بررسی رویکردهای ساختار گرایی ، پسا ساختارگرایی، نقد نو و..) را برای نگارش مقاله به پژوهشگران کشور پیشنهاد داد.
علاقه‌مندان جهت اطلاع بیشتر می‌توانند به تارنمای دانشگاه گیلان مراجعه نمایند.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست