آخرین اخبار

کنفرانس ملی مهندسی طراحی محیط زیست

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

نخستین کنفرانس ملی مهندسی طراحی محیط زیست در دانشگاه تهران برگزار می گردد…

روند توسعه شهرنشینی در دنیای امروز و رشد سریع جمعیت و پیشرفت تکنولوژی تعادل نسبی موجود میان انسان و محیط زیست طبیعی را که طی قرون گذشته بوجود آمده را برهم زده و موقعیتی بس دشوار و قابل تعمق در پیش روی انسان امروزی قرار داده است. به همین علت رشته هایی که دارای ماهیت و نگرش زیست محیطی می باشند از اهمیت ویژه ای در بین سایر علوم برخوردارند. کنفرانس ملی مهندسی طراحی محیط زیست به صورت بین رشته ای و با بهره مندی از تخصصهای گوناگون و مرتبط، به بیان نوینی از نحوه تعامل انسانها و طبیعت پیرامونشان می پردازد و هدف آن بیان رابطه مناسب و اصولی میان محیط انسان ساخت و ساختارهای طبیعی و با در نظر گیری ساختار های اکولوژیکی می باشد. شناخت تعادل پویا  و پایدار بین انسانها و محیط زیست در حوزه های مختلف شهر، منطقه، منظر اکولوژیک شهری، محوطه های تاریخی و طبیعی، مناظر باستانی و تاریخی، مناظر صنعتی و فراصنعت، مناظر کشاورزی و باغات راهکارهایی جهت مرمت و بهسازی بستر و طراحی پایدار محیط زیست ارائه می نماید.
صاحب نظران و مهندسان می توانند مقالات خود را در محورهای طراحی محیط و منظر شهری- تاریخی، طراحی منظر سایتهای صنعتی و فرا صنعتی، طراحی محیط و آینده، طراحی محیطهای گردشگری، طراحی محیط و مدیریت منابع و انرژی، طراحی محیط ، الگوها و شاخص های بومی، حفاظت و باززنده سازی محیط و غیره به دبیرخانه کنفرانس ارسال کنند.
گفتنی است این کنفرانس ملی در تاریخ ۸ و ۹ اردیبهشت ماه ۹۵ به مدت دو روز در تالار علامه امینی دانشگاه تهران برگزار می شود.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست