آخرین اخبار

برگزاری نخستین مسابقات برنامه نویسی آنلاین

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

دانشگاه صنعتی شریف نخستین دوره ی مسابقات “کدکاپ” را با هدف ترویج دانش برنامه‌نویسی و تشویق افراد مخلتف جامعه به یادگیری و استفاده‌ی از زبان‌های برنامه‌نویسی برگزار خواهد کرد…

در نخستین دوره‌ی مسابقات “کدکاپ” تلاش گردیده تا با ایجاد رقابتی سالم و هیجان‌انگیز، مخاطبین به سوی کسب مهارت برنامه‌نویسی سوق داده شوند.
بنا بر این گزارش؛ تمامی افراد برنامه‌نویس و یا علاقه‌مند به یادگیری برنامه‌نویسی می‌توانند در مسابقه‌ی کدکاپ شرکت کنند. سوالات در سطح‌های مختلف از آسان به سخت سطح‌بندی شده‌اند و زمینه‌ی پیشرفت مخاطبان با حل سوال‌های ساده و آمادگی برای سوال‌ها سخت فراهم گردیده است.
گفتنی ست؛ در این مسابقات که با هدف ترویج دانش برنامه‌نویسی و تشویق افراد مخلتف جامعه به یادگیری و استفاده‌ از زبان‌های برنامه‌نویسی برگزار می‌گردد، از زبان‌های Python, C, C++, Java پشتیبانی می‌شود و شرکت‌کنندگان می‌توانند به وسیله‌ی هر کدام از زبان‌های ذکر شده در مسابقات شرکت‌کنند.
همچنین با توجه به تعدد مسابقات مختلف در نخستین دوره‌ی مسابقات “کدکاپ”، این امکان وجود دارد که برای هر مسابقه از هرچند زبان برنامه‌نویسی که لازم است استفاده شود.
خاطرنشان می‌شود؛ ثبت نام در این مسابقه از ۱۵ دی‌ماه آغاز گردیده و تا ۳۰ بهمن ماه ۹۴ ادامه خواهد داشت.
همچنین علاقه مندان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت مسابقات به آدرس www.codecup.ir زیر مراجعه نمایند.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست