آخرین اخبار

ایمونولوژی آسم و آلرژی

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

سومین همایش بین المللی ایمونولوژی آسم و آلرژی و اولین سمپوزیوم آلرژی غذایی و دارویی ایران در دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار می گردد…

بیماریهای آلرژی در دهه های اخیر در جهان رو به افزایش بوده و در کشورهای پیشرفته حدود ۲۰- ۱۵ % جامعه مبتلا به بیماریهای آلرژیک می باشند. بیماری های آلرژی موجب سلب آسایش از بیماران و افزایش هزینه های درمانی به طور مستقیم و غیر مستقیم در سیستم بهداشتی کشور میگردد.
از طرفی با افزایش توانایی تشخیص بالینی و آزمایشگاهی، میزان شناسایی بیماران مبتلا به آلرژی افزایش یافته و از عوارض بیماری با درمان سریع کاسته می شود. لذا آموزش و تبادل نظر در مقوله آلرژی جهت ارائه خدمات بهتر و موثرتر کاملا ضروری به نظر می رسد.
از این رو مرکز تحقیقات آلرژی دانشگاه علوم پزشکی مشهد برآن است تا سومین همایش بین المللی ایمونولوژی آسم و آلرژی و اولین سمپوزیوم آلرژی غذایی و دارویی را در ایران برگزار نماید.
محورهای این همایش شامل: آسم، آلرژن ها، اتوایمیونیتی، ایمونوتراپی، ژنتیک، HTLV-1، پولیپوز و رینوسینوزیت آلرژی، تغذیه و سیستم ایمنی، سایکونورو ایمونولوژی، پاسخ های ایمونولوژیک در آلرژی، اپیدمیولوژی، آنافیلاکسی،
تاثیر رژیم های غذایی در آلرژن ها و غیره می باشد.
علاقه مندان می توانند مقالات خود را تا تاریخ اول بهمن ماه سال جاری به دبیرخانه همایش ارسال کنند و همچنین در تاریخ ۱۴ الی ۱۷ اردیبهشت ماه ۹۵ در این مراسم حضور پیدا کنند.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست