آخرین اخبار

همایش ملی «جامعه شناسی تحلیلی»

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

همایش ملی « جامعه شناسی تحلیلی » در دانشگاه حضرت « آیت ا… العظمی بروجردی (ره) » برگزار می شود…

جامعه‌شناسی بخشی از علوم اجتماعی است. این رشتهٔ علمی به بررسی جوامع بشری، برهم‌کنش‌های آنها، و فرایندهایی که جوامع را در وضعیت جاری‌شان نگاه داشته یا تغییر می‌دهد، می‌پردازد. هدف این حوزهٔ علمی پرداختن به تجزیهٔ جامعه به بخش‌های تشکیل دهنده‌اش مانند انجمن‌ها، نهادها، گروه‌های هم‌جنس، هم‌نژاد، یا هم‌سن، و بررسی نحوه برهم‌کنش فعال این اجزاء با همدیگر است. علاوه بر اینها، این علم موضوعاتی مانند طبقه اجتماعی، قشربندی، جنبش اجتماعی، تغییرات اجتماعی و بی‌نظمی‌هایی مانند جرم، انحراف و انقلاب را مورد تحقیق قرار می‌دهد.
از این رو دانشگاه حضرت « آیت ا… العظمی بروجردی (ره) » همایش ملی « جامعه شناسی تحلیلی » را با هدف ارایه دستاورد هاى پژوهشى محققان و پژوهشگران داخلی در علوم اجتماعی، تبادل دیدگاه ها و بحث پیرامون موضوعات ارائه شده ومعرفى آخرین دستاورد ها و فنون جامعه شناسی و علوم اجتماعی در سطح جهان در تاریخ  ۱۲ اسفند ۱۳۹۴ برگزار می نماید.
پژوهشگران می توانند مقالات خود را در محورهای جامعه شناسی انحرافات، جامعه شناسی بررسی مسائل اجتماعی، جامعه شناسی توسعه، جامعه شناسی جوانان، جامعه شناسی خانواده، جامعه شناسی دین، جامعه شناسی سلامت،جامعه شناسی سبک زندگی و غیره تا تاریخ ۲۰ بهمن ماه به دبیرخانه همایش ارسال کنند.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست