آخرین اخبار

کنگره بین المللی انجمن نفرولوژی کودکان ایران

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

پنجمین کنگره بین المللی انجمن نفرولوژی کودکان ایران، سال آینده در شیراز برگزار می شود…

بسیاری از بیماری های دوران بزرگسالی ریشه در کودکی دارد. از آن جمله بیماری های سیستم ادراری است که میبایست از دوران کودکی مورد توجه ویژه قرار گیرد، در غیر اینصورت موجب بروز مشکلات و آسیب های غیر قابل جبران خواهد گردید. اهمیت این موضوع تا بدانجاست که انجمن بین المللی کلیه (ISN) شعار روز جهانی کلیه را در سال ۲۰۱۶ بیماریهای کلیه و کودکان قرار داده است.
از این رو توجه به آموزش، پژوهش و تبادل نظر پیرامون بیماری های سیستم ادراری در کودکان از اهمیت بسزائی در تامین سلامت کودکان و ایجاد نسلی سالم تر در آینده خواهد داشت.
در راستای تحقق این مهم و ارائه تجربیات و تحقیقات صاحبنظران این عرصه و یافتن راهکارهائی جهت پیشگیری، تشخیص و درمان بیماری های کلیه کودکان، دانشگاه علوم پزشکی شیراز پنجمین کنگره بین المللی انجمن نفرولوژی کودکان ایران را با هدف تبادل نظر و بحث در زمینه های مختلف بیماری های کلیه و مجاری ادراری کودکان با تاکید بر عفونت ادراری و یوروپاتی انسدادی در تاریخ ۱۵-۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ درشیراز برگزار می نماید.
محورهای این کنگره شامل: عفونت ادراری، رفلاکس، اوروپاتی انسدادی، پیوند کلیه، نارسائی حاد و مزمن کلیه،پرفشاری خون،  همودیالیز،دیالیز صفاقی، آب و الکترولیت،گلومرولونفریت و Voiding dysfunction می باشد.
علاقه مندان می توانند مقالات خود را تا تاریخ ۳۰ بهمن ماه سال جاری به دبیرخانه کنگره ارسال نمایند.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست