آخرین اخبار

فرزندان و فناورهای نوین

نوشته شده توسط تیم تحریریه علمنا

دکتر محمدتقی احمدیان دبیر همایش نسلی سالم در پرتو فناوری‌های نوین و رئیس پژوهشکده مهندسی پزشکی دانشگاه صنعتی شریف در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی با بیان اهمیت موضوع همایش حاضر اظهار داشت: “همایش نسلی سالم در پرتو فناوری‌های نوین” یکی از نخستین تلاش‌های علمی صورت گرفته شده در زمینه سلامت اجتماعی و اثر تکنولوژی‌های نوین بر کودکان و نوجوانان در کشور محسوب می‌شود.
وی افزود: دنیای امروز، دنیای تلویزیون، ماهواره، کامپیوتر و اینترنت می‌باشد و موارد فوق چنان با سرعت وارد زندگی بشر شده و نفوذ خود را ادامه می‌دهند که نمی‌توان از کنار آنها با بی‌تفاوتی گذشت، بلکه باید با آن‌ها به روش صحیح برخورد کرد تا بیشترین بهره‌وری و استفاده برای نسل آینده حاصل آید.
دکتر احمدیان با اشاره به اینکه اثرات مفید تکنولوژی‌های نوین بر کیفیت زندگی ما قابل انکار نیست، تصریح کرد: در صورت عدم مدیریت صحیح تکنولوژی نیز ممکن است تاثیرات مضر آن بر زندگی کودکان و نوجوانان ما غیر قابل جبران باشد.
وی ادامه داد: استفاده از نرم‌افزارهایی متناسب با سطح رشدی کودک فرصتی را برای تفکر، اکتشاف و بدست آوردن مهارت‌های لازم در اختیار کودک قرار می‌دهد و قدرت تفکر و خلاقیت او را شکوفا می‌کند و توانایی تفکر حل مسئله را در او قوی می‌کند.
وی با تصریح اینکه امروزه این فناوری نقش مهمی در زندگی کودکان ایفاء می کند و بسرعت در حال افزایش است، تاکید کرد: فعالیت‌های کامپیوتری مورد استفاده توسط کودک باید به نوعی باشد که باعث افزایش خلاقیت و انگیزه او شود و به او فرصتی برای کشف و تجربه بدهد، تا قدرت تصمیم گیری، خلاقیت و روش‌های حل مسائل را بالا ببرد.
رئیس پژوهشکده مهندسی پزشکی عنوان کرد: در دنیای امروز که عصر فوران اطلاعات نامیده می‌شود، دغدغه بسیاری از والدین آگاهی یافتن از آموخته‌های فرزندانشان و به نوعی نظارت بر نحوه یادگیری آنها است، که ما سعی کرده‌ایم با برگزاری این همایش این موضوع بسیار مهم را مورد ارزیابی و کنکاش اساتید مجرب و صاحب نظران داخلی و خارجی قرار دهیم.
دبیر این همایش در پایان تصریح کرد: همایش نسلی سالم در پرتو فناوری‌های نوین در تاریخ‌های ۲۷ و ۲۸ بهمن‌ماه سال جاری در دانشگاه صنعتی شریف برگزار می‌گردد و علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به وب سایت این همایش اطلاعات لازم را در زمینه نحوه ثبت نام، ارسال مقالات و زمان بندی‌های مربوطه دریافت نمایند.

درباره نویسنده

تیم تحریریه علمنا

دیدگاه شما چیست