آخرین اخبار

امضای تفاهم نامه در زمینه اجرای طرح های تحقیقاتی

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

تفاهم نامه همکاری فی ما بین صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور (بنیاد ملی علم ایران)، دانشگاه بوعلی سینا و دانشگاه صنعتی همدان به امضا رسید…

دکتر “نصرت الله ضرغام ” رییس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران در قالب امضای تفاهم نامه با دکتر” منصور غلامی” رییس دانشگاه بوعلی سینا همدان و دکتر “محمود نیلی” رییس دانشگاه صنعتی همدان، همکاری در زمینه اجرای طرح های تحقیقاتی و طرح های پسا دکتری در راستای سیاست ها و اولویت های تحقیقاتی صندوق و دانشگاه را اعلام کرد.
در این نشست که با حضور محققان و اساتید دانشگاه های استان همدان همراه بود، رییس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور درخصوص اهداف بنیاد ملی علم ایران و فعالیت هایی که در آن انجام می شود توضیحاتی ارائه دادند. ایشان اضافه کردند ما سعی کرده ایم راجع به حمایت هایی که این مجموعه می تواند در مسیر علم و فناوری داشته باشد اطلاع رسانی کنیم. همچنین ایشان در مورد سفر به دانشگاه ها و پژوهشگاه ها و اطلاع رسانی از این طریق صحبت کردند.
دکتر ضرغام به  تدوین بسته های حمایتی جهت استفاده از کلیه ظرفیت های سنی کشور توسط صندوق اشاره کردند و رشد کمی قابل ملاحظه آموزش عالی کشور در سال های گذشته را خاطر نشان کرده و عنوان داشتند که رشد کمی باید همراه رشد کیفی صورت گیرد و موفقیت آموزش عالی تنها زمانی تضمین می شود که هم سو با نیازهای اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی کشور باشد.
وی در ادامه علاوه بر معرفی فعالیت ها و حمایت های صندوق اشاره ای نیز به طرح ها و برنامه های حمایتی آتی صندوق داشت.
لازم به ذکر است ، پس از سخنان ایشان، اساتید و محققان حاضر در جلسه ، نظرات و پرسش های خود را با رییس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران در میان گذاشتند که ایشان به آنها پاسخ گفت.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست