آخرین اخبار

اخلاقیات و سلول‌های بنیادی

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

همایش چالش‌های اخلاقی، حقوقی و فقهی سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی با همکاری ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی معاونت علمی در سال جاری برگزار می شود…

 همایش چالش‌های اخلاقی، حقوقی و فقهی سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی از سوی مدیریت هم‌اندیشی استادان نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه علوم پزشکی تهران و با همکاری ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی معاونت علمی ۲۳ و ۲۴دی ماه جاری و در مجموعه تالارهای همایش امام خمینی برگزار می شود .
مرکز تحقیقات علوم قرآن، حدیث و طب دانشگاه علوم پزشکی تهران نیز در برگزاری این همایش با بخش مدیریت هم‌اندیشی استادان نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه علوم پزشکی تهران و ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی معاونت علمی همکاری می کند تا این همایش در قالب ۱۲ ساعت کارگاه آموزشی و دانش‌افزایی برگزار شود.
سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی، اهمیت استراتژیک سلول‌های بنیادی، سلول‌های بنیادی و چالش‌های فقهی، مسائل حقوقی سلول‌های بنیادی – مدرس: دکتر قره داغی و سلول‌های بنیادی و اخلاق حرفه‌ای از جمله عناوین کارگاه های آموزشی این همایش است .
گروه‌های هدف برگزاری همایش چالش‌های اخلاقی، حقوقی و فقهی سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی اعضای هیئت‌ علمی دانشکده فن‌آوری‌های نوین پزشکی، اعضای هیئت‌علمی بیمارستان فارابی، اعضای هیئت‌علمی مرکز تحقیقات هماتولوژی-انکولوژی و پیوند سلول‌های بنیادی، اعضای هیئت‌علمی پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم است.
بر اساس این گزارش، اعضای هیئت‌علمی پژوهشکده بیماری‌های گوارش و کبد، اعضای هیئت‌علمی مرکز تحقیقات ترمیم ضایعات مغزی و نخاعی و اعضای هیئت‌علمی پژوهشکده علوم سلولی و مولکولی غدد نیز از دیگر گروه های هدف برگزاری این همایش است.
در برنامه ریزی های این همایش آمده است که شرکت در همه کارگاه‌ها برای شرکت‌کنندگان الزامی است و با توجه به محدودیت ظرفیت، سامانه پس از تکمیل ظرفیت مسدود خواهد شد.
پس از پایان دوره، گواهی شرکت در برنامه (دارای امتیاز فرهنگی) به استادان شرکت‌کننده اعطا می‌شود.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست