آخرین اخبار

بیست و چهارمین جشنواره دانشجوی نمونه

آیین گشایش بیست و چهارمین جشنواره دانشجوی نمونه برگزار شد…

صبح روز دوشنبه ۱۴ دی ماه طی مراسمی با حضور دکتر صدیقی، رییس سازمان امور دانشجویان و معاون وزیر علوم و دکتر قنبری، قائم مقام اجرایی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از برنامه های اجرایی، لوگو و سامانه بیست و چهارمین جشنواره دانشجویی نمونه که در اردیبهشت سال آینده برگزار می شود؛ در سالن رازی سازمان دانشجویی وزارت علوم رونمایی شد.
دکتر صدیقی در سخنرانی خود به خبرنگاران گفت: بیست و چهارمین دوره از این جشنواره با همکاری دو وزارت خانه (علوم و بهداشت) اجرا می شود و هدف از این جشنواره نیز انتخاب و تقدیر از دانشجوی نمونه کشور و همچنین ایجاد انگیزه برای سایر دانشجویان می باشد.
وی در ادامه گفت: امسال علاوه بر دانشگاه های سراسری زیر نظر دو وزارت خانه، از دانشگاه های آزاد و پیام نور نیز دانشجو نمونه انتخاب می شود. بطوری که پس از ثبت نام دانشجو در سامانه www.nemooneh.gov.ir از ۱۵ دی ماه تا ۲ بهمن ماه داوری در سطح دانشگاهی آغاز می شود و پس از انتخاب دانشجوی نمونه از سوی دانشگاه در ۸ اسفند ماه مرحله داوری نهایی توسط دو وزارت خانه انجام می شود و در اردیبهشت ۹۵ طی مراسمی از منتخبین تقدیر می شود.
صدیقی این نوید را داد: که در جشنواره امسال دانشگاهی که دانشجوی منتخب در سطح اول داشته باشد مشمول طرح تشویقی می شود و می تواند دانشجوی نفر دوم خود را نیز معرفی کند.
صدیقی شرایط دانشجوی نمونه را اینگونه اعلام کرد که: هر دانشجو علاوه بر داشتن شرط معدل، امتیازاتی چون پژوهشی (مقالات، تالیف کتاب، ترجمه و گردآوری، اختراع و ابداع و مسابقات و جشنواره های ملی)، آموزشی، فرهنگی (تشکل دانشجویی، نشریات دانشجویی، فعالیت های ادبی و هنری، تالیف کتب فرهنگی و عضویت در نهادهای نظارتی) و اخلاق و شئونات باید داشته باشد.
صدیقی در ادامه به جوایز دانشجویان نمونه اشاره کرد و گفت: جوایز این دانشجویان نیز ارتقا داده شده است و برای دانشجویان نمونه جوایز نقدی، امکان ادامه تحصیل بدون آزمون در مقاطع بالاتر، امکان فرصت مطالعاتی به دانشجویان دکتری در خارج از کشور پیش‌بینی شده که تمام هزینه‌های فرصت مطالعاتی آن نیز تامین خواهد شد. این دانشجویان همچنین به بنیاد ملی نخبگان معرفی خواهند شد.
و در آخر مراسم از لوگو و تندیس دانشجوی نمونه  که توسط استاد اسداللهی مدیر گروه گرافیک دانشگاه تهران و لباس دانشجوی نمونه  که توسط دکتر فرهود مدیر گروه طراحی لباس دانشگاه الزهرا(س) طراحی شده بود رونمایی کردند.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست