آخرین اخبار

مسابقات سامانه‌های هوافضاییِ دانشگاه شریف

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

زمان ثبت نام ششمین دوره‌ی مسابقات سامانه‌های هوافضاییِ دانشگاه صنعتی شریف تمدید شد…

مهلت ثبت نام در ششمین دوره مسابقات ملی طراحی و ساخت سامانه‌های هوافضایی تا ۲۷ دی‌ماه سال جاری تمدید شد.بنا بر این گزارش؛ ششمین دوره مسابقات طراحی و ساخت سامانه‌های هوافضایی در دو دسته‌ی دانشجویی و دانش آموزی و ۹ گرایش، بهمن‌ماه سال جاری در دانشگاه صنعتی شریف برگزار خواهد شد.
در این دوره از مسابقات دانش آموزان و دانشجویان شرکت کننده در گرایش‌های؛ طراحی و ساخت گلایدر(هواسر)، طراحی و ساخت هاورکرافت(هواناو)، طراحی و ساخت راکت با محموله قابل بازیابی، طراحی و ساخت مکانیزم بازیاب محموله فضایی، طراحی و ساخت سفینه ماه‌نشین، طراحی و ساخت ریزهواناو، طراحی و ساخت ربات مریخ نورد، طراحی و ساخت راکت کبریتی و دستاوردهای پژوهشی دانش آموزان با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت.
خاطرنشان می‌شود؛ تقویت بنیه علمی و دخیل کردن دانش آموزان و دانشجویان کشور در حوزه هوافضا، رشد فرهنگ عمومی مهندسی، آشنایی دانش آموزان با رشته مهندسی هوافضا، فرآیندهای طراحی و ساخت مهندسی، بروز خلاقیت‌های فردی، آشنایی با کار گروهی و ایجاد درک صحیح از استعدادها و علایق، گسترش فرهنگ کارگروهی، شناسایی طرح‌های برتر و معرفی آن به صنایع مربوطه و ایجاد فضای رقابتی در بین دانش آموزان و دانشجویان کشور از جمله اهدافی‌ست که در ششمین دوره مسابقات طراحی و ساخت سامانه‌های هوافضایی دنبال خواهد شد.
بنا بر این گزارش در حاشیه‌ی ششمین دوره مسابقات طراحی و ساخت سامانه‌های هوافضایی نمایشگاه جانبی به منظور ارائه دستاوردهای پژوهشی و علمی دانش آموزان مسابقات برگزار خواهد گردید، و بدلیل محدودیت فضا اولویت با مدارسی است که سریعتر ثبت نام نمایند.
همچنین بمنظور آشنایی قشر بیشتری از دانش آموزان با رشته مهندسی هوافضا و فضای دانشگاه صنعتی شریف، امکان بازدید در قالب اردوهای دانش آموزی فراهم آمده است.
گفتنی‌ست؛ ششمین دوره مسابقات طراحی و ساخت سامانه‌های هوافضایی با تلاش قطب علمی سامانه‌های هوافضایی دانشکده مهندسی هوافضای دانشگاه صنعتی شریف طی روزهای ۱۵ و ۱۶ بهمن‌ماه سال جاری در این دانشگاه برگزار خواهد شد.
علاقه‌مندان می‌توانند جهت ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر به تارنمای مسابقات به آدرس http://www.ceas.sharif.ir/asdc مراجعه نمایند.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست