آخرین اخبار

درخشش محقق پژوهشکده قلب و عروق اصفهان در جشنواره رازی

نوشته شده توسط زینب دبیری

به گزارش علمنا و به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، در بیست و یکمین جشنواره علوم پزشکی رازی، مقام سوم گروه علوم بالینی و سلامت به دکتر معصومه صادقی محقق برتر پژوهشکده قلب و عروق اصفهان اعطاء شد.
دکتر صادقی معاون پژوهشی پژوهشکده قلب و عروق اصفهان، متخصص قلب و عروق و عضو هیات علمی پژوهشکده است و مسئولیت ریاست مرکز تحقیقات بازتوانی قلبی را نیز بر عهده دارد.
کسب این عنوان بدلیل تحقیق های وی در باره پیشگیری، کنترل و بازتوانی بیماری های قلبی و عروقی حاصل شده است.
امروز شنبه در وزارت بهداشت جلسه توجیهی برگزیدگان بیست و یکمین جشنواره علوم پزشکی رازی برگزار و اسامی برگزیدگان اعلام شد.
قائم مقام معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت در این نشست گفت: سعی کردیم در جشنواره امسال افرادی را انتخاب کنیم که در هشت سال گذشته برگزیده نشده باشند.
شاهین آخوندزاده افزود: انتخاب افراد برگزیده بر اساس مقاله های هشت سال گذشته آنها صورت گرفته است.
وی در باره تفاوت جشنواره امسال با جشنواره سال گذشته گفت: ما از نظر کمیت توانسته ایم رتبه اول منطقه را کسب کنیم اما اکنون نیاز است که با ۱۵ کشور برتر دنیا به رقابت بپردازیم.
۲۲۹ نفر در سه رشته علوم پایه، علوم بالینی و ابداعات و اختراعات در بیست و یکمین جشنواره رازی به رقابت پرداختند که از میان آنها ۱۲ نفر برگزیده شدند.
جشنواره رازی با هدف شناسایی محققان و نخبگان برتر ایرانی حوزه سلامت، تجلیل از پژوهشگران و فناوران برگزیده حوزه سلامت، معرفی پژوهش های برجسته مرتبط با این حوزه و معرفی استعدادهای درخشان در گروه محققان جوان و دانشجو از سوی معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار می شود.

درباره نویسنده

زینب دبیری

دیدگاه شما چیست