آخرین اخبار

کنفرانس بین المللی صمغ های بومی و کاربرد آن در صنعت غذا

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

برگزاری دومین کنفرانس بین المللی صمغ های بومی و کاربرد آن در صنعت غذا توسط پژوهشکده علوم و صنایع غذایی برگزار می شود…

دکتر رسول کدخدایی، رئیس پژوهشکده علوم و صنایع غذایی از برگزاری دومین کنفرانس بین المللی صمغ های بومی و کاربرد آن در صنعت غذا، در روزهای ۲۴ و ۲۵ شهریور ۱۳۹۵ با حضور  دانشمندان، پژوهشگران و چهره های شناخته شده این حوزه از سرتاسر دنیا، در مشهد خبر داد.
دکتر رسول کدخدایی گفت: مهلت ارسال مقاله به دبیرخانه این کنفرانس از اول بهمن ماه ۱۳۹۴ الی ۱۵ فروردین ۱۳۹۵ تعیین شده است.
وی صمغ ها را یکی از مهمترین سرمایه های طبیعی کشور دانست و افزود: متاسفانه پتانسیل های بالقوه این مواهب خدادای به دلایل گوناگون از نظر مسئولان و بخش خصوصی دور مانده است.
وی ادامه داد: این ترکیبات طبیعی که امروز به صورت برداشت مستقیم و بدون هرگونه فرآوری، با قیمتی بسیار ناچیز از کشور به بازارهای خارجی عرضه می شوند به لحاظ خواص و کاربردهای فراوان دارویی و غذایی در دنیا مورد توجه قرار گرفته اند.
رئیس مرکز تحقیقات هیدروکلوئیدهای غذایی بیان کرد: متاسفانه این محصولات ارزشمند به دلیل بی توجهی دولت در حال حاضر به صورت فله از کشور صادر می شوند که به دلیل نداشتن شناسنامه بین المللی و گواهینامه های معتبر بعضا در بازار جهانی به مشکل بر می خورند.
کدخدایی افزود: پژوهشکده علوم و صنایع غذایی با هدف انجام پژوهش های علمی – کاربردی و طرح های تحقیقاتی مشترک در عرصه بین المللی و به منظور صیانت از ذخایر ملی و ایجاد ارزش افزوده ناشی از تولید و صادرات آن اقدام به تاسیس مرکز تحقیقات هیدروکلوئید های غذایی نموده است.
وی ادامه داد: فرآوری، بهبود ویژگی های عملکرد و تجاری سازی صمغ های بومی از جمله مهمترین اهداف راه اندازی این مرکز تحقیقات تخصصی به شمار می رود.
رئیس پژوهشکده علوم و صنایع غذایی گفت: برگزاری موفق اولین کنفرانس بین المللی صمغ های بومی و کاربرد آن در صنایع غذایی در سال ۱۳۹۳ به استقبال خوب بخش خصوصی و متخصصان داخلی و خارجی از کشورهای چین، ژاپن، روسیه، ترکیه، انگلستان، نیوزلند، آلمان و کانادا انجامید.
کدخدایی به برگزاری دومین کنفرانس بین المللی صمغ های بومی و کاربرد آن در صنعت غذا در شهریور ماه سال آینده و در مقیاس وسیع تر اشاره و بیان کرد: این کنفرانس با ۹ محور استخراج و ارزیابی صمغ های طبیعی، استانداردسازی و تجاری سازی، بررسی خواص تغذیه ای و سم شناسی، خواص بافت دهی و ژل دهندگی، رفتار رئولوژیکی و خواص جریان، کاربرد صمغ های بومی در رسانش هدفمند و رهایش کنترل شده غذا داروها، ویژگی های سلامتی بخش، خواص حسی و دهانی و همچنین خواص قوام دهندگی و امولسیون کنندگی صمغ های بومی برگزار خواهد شد.
لازم به ذکر است علاقه مندان به کسب اطلاعات بیشتر می توانند به آدرس اینترنتی http://naturalhydrocolloids.ir  مراجعه کنند.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست