آخرین اخبار

دومین کنفرانس بین المللی”روانشناس، علوم تربیتی و سبک زندگی”

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

دومین کنفرانس بین المللی “روانشناسی، علوم تربیتی و سبک زندگی ” با هدف بررسی متدهای بومی و بین المللی و تببین راهکارهای مدیریتی و توسعه آفرین در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار می شود…

روانشناسی و علوم تربیتی دانشی است که به مطالعه تعلیم و تربیت و بازشناسی مبانی ، اهداف ،اصول و روش های آن می‌پردازد تا بتواند به ترسیم یک نظام منسجم در تعلیم و تربیت دست یابد؛ نظامی که به بهترین نحو منافع و مصالح انسان‌ها را فراهم سازد و بدین منظور از یافته‌های جامعه شناسی، اقتصاد، مدیریت و فلسفه نیز بهره می‌برد .
با توجه به ریشه‌ای بودن و نفوذ تعلیم و تربیت در همه ابعاد زندگی فردی و اجتماعی انسان و تاثیر پذیری نهادهای مختلف اجتماعی از آن، در کشورهای پیشرفته، بیشترین هزینه‌ها صرف آموزش و پرورش مورد نظر آنها شده و تحقیقات عمیق وگسترده ای جهت بهبود و گسترش آن صورت می‌گیرد. اما در کشوراسلامی ما، تعلیم و تربیت با آن همه اهمیتش در اسلام، هنوز جایگاه شایسته خود را پیدا نکرده است.
دومین کنفرانس بین المللی “روانشناسی، علوم تربیتی و سبک زندگی ” با هدف بررسی متدهای بومی و بین المللی و تببین راهکارهای مدیریتی و توسعه آفرین در تاریخ ۸ بهمن ماه سال ۱۳۹۴ در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار خواهد گردید.
برای این کنفرانس بین المللی می توان به محورهای روانشناسی (روانشناسی بالینی، روانشناسی عمومی،علوم اعصاب، روانپزشکی وغیره)، علوم تربیتی (آموزش و پرورش، تکنولوژی آموزشی، فلسفه تعلیم و تربیت و غیره) و سبک زندگی (سبک زندگی زیست محیطی، سبک زندگی سلامت محور، جامعه شناسی، جوان و سبک زندگی و غیره) اشاره کرد.
قابل ذکر است علاقه مندان می توانند مقالات خود را تا تاریخ ۱۵ دی ماه سال جاری  به دبیرخانه کنفرانس ارسال کنند.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست