اخبار اخبار ایران و جهان

آخرین پرتاب فضایی در سال ۲۰۱۵

نوشته شده توسط محمدرضا رضائی

چین یک ماهواره سنجش از دور پیشرفته را در بامداد سه‌شنبه ۸ دی ۹۴ به فضا پرتاب کرد. این ماهواره که «گائوفن-۴» نام دارد توسط پرتابگر لانگ‌مارچ – ۳ از پایگاه فضایی زیچانگ به فضا پرتاب شد. این آخرین پرتاب فضایی در سال ۲۰۱۵ بود.
ماهواره گائوفن – ۴، با هدف رصد و تصویربرداری وضوح بالا از زمین دقایق اولیه بامداد سه‌شنبه ۸ دی ۹۴ برابر با ۲۹ دسامبر ۲۰۱۵ به فضا پرتاب شد. این ماهواره در مدار زمین‌آهنگ و در فاصله ۳۶ هزار کیلومتری از زمین قرار می‌گیرد. داده‌های گافوئن – ۴، به نظارت بر جنگل‌ها و منابع طبیعی و مدیریت در مواقع بحران کمک می‌کند.
پرتاب این ماهواره بخشی از برنامه بلندمدت چین در ارسال ماهواره‌های سنجش از دور با وضوح بالاست که از سال ۲۰۱۳ آغاز و تا سال ۲۰۲۰ ادامه پیدا می‌کند. در قالب این برنامه در مجموعه ۷ ماهواره به فضا پرتاب خواهد شد.
پرتاب گافوئن – ۴، نوزدهمین پرتاب فضایی چین در سال ۲۰۱۵ و هشتاد و هفتمین و آخرین پرتاب فضایی در سال جاری میلادی است.

درباره نویسنده

محمدرضا رضائی

علاقه من به علوم فضایی و نجوم از یک طرف و عشق به روزنامه‌نگاری و نویسندگی از سوی دیگر باعث شد که به سمت روزنامه‌نگاری علمی کشیده شوم. از سال ۱۳۸۵ فعالیت در مطبوعات را به طور رسمی شروع کردم و حالا این افتخار را دارم که با بهترین و معتبرترین روزنامه‌ها، نشریات و خبرگزاری‌ها همکاری می‌کنم.

دیدگاه شما چیست