آخرین اخبار

همایش ملی مهندسی ایمنی و مدیریت HSE

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

ششمین همایش ملی مهندسی ایمنی و مدیریتHSE در دانشگاه صنعتی شریف برگزار می شود…

با بهره گیری از تجربیات برگزاری پنج دوره همایش ملی مهندسی ایمنی و مدیریت HSE در اسفندماه ۱۳۸۴، ۱۳۸۶ ، ۱۳۸۸ ، ۱۳۹۰ و ۱۳۹۲استقبال چشمگیر جامعه صنعتی و دانشگاهی از این حرکت، مرکز طراحی فرایند، ایمنی و کاهش ضایعات دانشگاه صنعتی شریف اقدام به برگزاری ششمین همایش ملی مهندسی ایمنی و مدیریتHSE در اسفندماه ۱۳۹۴ می‌نماید.
نقش کلیدی ایمنی در صنعت به عنوان عاملی برای مصون نگاه داشتن انسانها، سرمایه و محیط پیرامون از آسیب و نیز تأمین منافع اقتصادی صنعت با جلوگیری از قطع تولید در اثر حوادث، بر هیچ صاحب نظری پوشیده نیست. در کشور ما نیز با توجه به رشد روزافزون فعالیت های صنعتی و با توجه به گستردگی طیف صنایع فعال در کشور، از قبیل صنایع نفت، گاز و پتروشیمی، صنایع معدنی، صنایع سنگین، صنایع دفاعی، خودروسازی و صنایع غذایی از منظرهای گوناگون می توان به مقوله ایمنی در صنعت پرداخت. با توجه به سرمایه گذاری های هنگفت در این زمینه ها و از آنجا که در هیچ مقطعی از عمر صنعتی کشورمان تا به امروز، این تعداد پروژه‌های فعال همزمان در حال ساخت و اجرا نبوده است، توجه به ایمنی و برقراری نظام مدیریت HSE از اولویت بالایی برخوردار است.
این همایش ملی با محوریت ایمنی و مدیریت ریسک، ایمنی و محیط زیست، ایمنی و سلامت شغلی، سیستم مدیریت HSE و فرهنگ ایمنی برگزار می شود.
قابل ذکر است این همایش در تاریخ ۱۱ اسفند ماه آغاز می شود.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست