آخرین اخبار

یازدهمین همایش بین المللی انرژی

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

یازدهمین همایش بین المللی انرژی در سال آینده برگزار می شود…

انرژی ارزشمند ترین سرمایه و زیربنای تمدن نوین بشری و میراث ما برای نسل های آینده بشمار میرود. استفاده بهینه و پایدار ازآن، مستلزم شناخت کامل منابع انرژی است. راه حل هایی که در گذشته غیر ممکن و پر هزینه به نظر می رسیدند، امروزه به لحاظ فنی و اقتصادی قابل دستیابی شده اند. با بکارگیری ظرفیت های جدید منابع انرژی تجدید شونده، سیستم های نوین مدیریتی، فناوری های پیشرفته و بهبود بهره وری می توان به شکوفایی اقتصادی کشور کمک کرد که این امر مستلزم همکاری و تعامل فراگیر در توسعه و بکارگیری دانش و فناوری های انرژی می باشد.
سابقه ۲۰ ساله کمیته ملی انرژی در برگزاری ۱۰ دوره همایش دو سالانه انرژی با مشارکت گسترده سازمانها و مراکز مرتبط، دانشگاه ها و موسسات علمی و تحقیقاتی حاکی از آن است که این همایش به عنوان یک رویداد علمی و کاربردی، مورد پذیرش مدیران، محققان، اساتید و کارشناسان داخلی و خارجی قرار گرفته است. هدف این همایش، هم اندیشی در جهت پاسخگویی به نیازهای آتی و تامین انرژی مطمئن، نه تنها برای نسل کنونی بلکه نسل های آینده می باشد. همچنین این همایش ظرفیت های جدیدی را برای توسعه پژوهش های بنیادین و ارائه راهکارهای حل مسائل و چالش های فرآروی سازمانها و مراکز مرتبط در بخش انرژی ایجاد نموده است. لذا دبیرخانه همایش در نظر دارد با برنامه ریزی های موثرتر و جلب مشارکت گسترده تر مخاطبان و ذینفعان، زمینه های بهره مندی از این ظرفیت ها را برای پاسخگویی به نیازهای بخش انرژی کشور فراهم آورد.
این همایش، که بزرگترین گردهمایی مدیران و متخصصان حوزه انرژی کشور محسوب می گردد، یازدهمین دوره خود را با شعار ” پویایی انرژی در جهان در حال تغییر” در تاریخ ۹ و ۱۰ خرداد ماه ۱۳۹۵ با حضور اساتید و صاحبنظران برجسته بین المللی و داخلی، مشتمل بر بخش های ارائه مقالات، کارگاه های آموزشی، سخنرانی های کلیدی و میز گردهای تخصصی برگزار می نماید.
همچنین همزمان با برگزاری همایش، نمایشگاه جانبی نیز برگزار خواهد شد که فرصتی برای شرکت‌ها و موسسات فعال در حوزه انرژی جهت ارائه آخرین دستاوردهای خود می باشد که در یک فضای علمی مورد توجه مخاطبان قرار خواهد گرفت.
شایان ذکر است که محورهای این همایش بین المللی شامل: پویایی در تامین مالی بخش انرژی، پویایی ساختارها و نهادهای انرژی، پویایی های فن آوری انرژی، پویایی انرژی و محیط زیست و  اقتصاد پویا و بازار انرژی می باشد.
علاقه مندان می توانند مقالات خود را تا تاریخ ۱۰ بهمن ماه به دبیرخانه همایش ارسال کنند و همچنین به سایت  www.irannec.com مراجعه نمایند.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست