آخرین اخبار

هفدهمین همایش صنایع دریایی

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

هفدهمین همایش صنایع دریایی در جزیره کیش برگزار می شود…

 هفدهمین همایش صنایع دریایی با حمایت ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان دریایی معاونت علمی با رویکرد آشنایی کارشناسان و متخصصان، اساتید و مسئولان اجرایی کشور با مسائل و مشکلات این صنعت مهم و ارائه راهکارهای منطقی جهت حل مشکلات و پیشرفت بیشتر برگزار خواهد شد.
دکتر محمدسعید سیف دبیر ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان دریایی معاونت علمی با اشاره به اهمیت حوزه دریا در توسعه اقتصادی در کشور گفت: برگزاری همایش‌هایی تحت عنوان همایش صنایع دریایی می‌تواند محل مناسبی برای طرح مسائل و تدوین روشهای ارتقاء و توسعه این صنعت باشد. بر این اساس این انجمن شروع به برگزاری همایش‌های صنایع دریایی کرد.
وی افزود: برگزاری اولین همایش درسال ۷۸ با حمایت سازمان برنامه و بودجه، دفتر مطالعات علمی و صنعتی ریاست جمهوری با استقبال خوبی از طرف مسئولین وقت همچون ریاست سازمان برنامه و بودجه، معاونین وزرای دفاع، صنایع و معادن، راه و ترابری، فرماندهان نیروی دریایی سپاه و ارتش و مدیران ارشد دریایی قرار گرفت و با تشکیل هیأت رئیسه همایش، هدایت و برنامه‌ریزی برای برگزاری هرچه باشکوه‌تر این همایش را به عهده گرفتند.
دبیر ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان دریایی معاونت علمی با اشاره به برگزاری ۱۶ سال مستمر همایش‌های صنایع دریایی بیان کرد:  با توجه به تصویب لایحه حمایت از توسعه صنایع دریایی بعد از سالها تلاش و پیگیری در مرداد ماه سال ۸۶ و بسیاری از پتانسیلهای مورد نیاز توسعه و پیشرفت صنایع دریایی در کشور مانند امکانات سخت‌افزاری و نیروهای تحصیل کرده که در حال حاضر مهیا است، امید است با برگزاری ۱۶ سال مستمر همایش‌های صنایع دریایی، هفدهمین همایش صنایع دریایی در دی ماه ۱۳۹۴ بتواند اجتماع کاملی از کلیه مدیران ارشد مرتبط با موضوع بوده و به اهداف و نتایج مورد انتظار دست یابد.
سیف از برگزاری نمایشگاه بین‌المللی صنایع دریایی و دریانوردی در روند برگزاری هفدهمین همایش صنایع دریایی خبر داد و گفت: با حمایت ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان دریایی معاونت علمی بیش از ۱۰۰ شرکت داخلی و خارجی به همراه ۱۸ شرکت دانش بنیان دریایی در این همایش حضور خواهند داشت تا به ارائه دستاوردهای خود بپردازند.
بر اساس این گزارش هفدهمین همایش صنایع دریایی کیش در محورهایی از جمله مدیریت، برنامه‌ریزی و اقتصاد دریایی، سرمایه‌های انسانی، حمل و نقل و خدمات دریایی،  قوانین، مقررات و استانداردها، کاهش سوانح دریایی، مهندسی دریا، محیط زیست و انرژی‌های تجدیدپذیر، سازه‌های ساحلی و نزدیک به ساحل، کشتی‌سازی، و سازه‌های فراساحلی، و در نهایت فناوری‌های نوین برگزار خواهد شد.
گفتنی است این همایش در تاریخ ۱ تا ۴ دی ماه در جزیره آزاد کیش برگزار می شود.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست