اخبار اخبار ایران و جهان

ویژه‌برنامه‌های انجمن‌های نجومی به مناسبت شب یلدا

نوشته شده توسط تیم تحریریه علمنا

تعدادی از انجمن‌های نجومی به مناسبت شب یلدا، ویژه‌برنامه‌هایی را با هدف آشناکردن عموم مردم با خاستگاه نجومی این جشن باستانی برگزار می‌کنند. در ادامه نگاهی به این برنامه‌ها داریم. شرکت در تمامی این برنامه‌ها برای عموم شهروندان آزاد و رایگان است.

دهمین نشست باشگاه نجوم ارومیه
دهمین نشست باشگاه نجوم ارومیه به همت انجمن نجوم وگالند این شهر چهارشنبه ۲۵ آذر ۹۴ از ساعت ۱۶ الی ۲۰ در فرهنگسرای جوان ارومیه برگزار می‌شود. در این نشست دکتر پژمان نوروزی و سید هادی طباطبایی به عنوان مهمانان ویژه سخنرانی خواهند کرد. انجمن نجوم وگالند از آبان ۹۳ فعالیت خود را با هدف ترویج دانش ستاره‌شناسی در ارومیه آغاز کرد.

نشست ۱۵۴ باشگاه نجوم مشهد
یکصد و پنجاهمین نشست باشگاه نجوم مشهد پنجشنبه ۲۶ آذر ۹۴ از ساعت ۱۶ در دبیرستان حسین فاتح برگزار می‌ّشود. در این نشست علاوه بر سخنرانی پیرامون شب یلدا توسط دکتر بهار، موضوعاتی همچون آنالمای خورشید و معرفی پدیده‌های آسمان دی‌ماه ۹۴ توسط سایر سخنرانان ارائه می‌شود.
نشانی محل برگزاری: مشهد، بلوار هفت تیر، میدان صحیفه، خیابان هنر، سالن همایش‌های دبیرستان حسین فاتح

رصد عمومی آسمان شب در اصفهان
یکصد و نود و چهارمین رصد عمومی آسمان شب به همت مرکز نجوم ادیب پنجشنبه ۲۶ آذر ۹۴ از ساعت ۱۷ الی ۲۱ برگزار خواهد شد. رصد ماه و اجرام آسمانی به همراه سخنرانی پیرامون شب یلدا و یکصدسالگی نظریه نسبیت عام از بخش‌های اصلی این برنامه است.
نشانی: اصفهان، خیابان سعادت‌آباد، جنب ورزشگاه امین، مرکز نجوم ادیب

نشست ۱۵۱ باشگاه نجوم اصفهان
یکصد و پنجاهمین نشست باشگاه نجوم اصفهان به همت مرکز آموزش نجوم ادیب دوشنبه ۳۰ آذر ۹۴ از ساعت ۱۶ در سالن همایش‌های کتابخانه مرکزی شهرداری برگزار می‌ّشود. در این نشست دکتر محسن زارعی استاد دانشگاه صنعتی اصفهان پیرامون نظریه نسبیت و بازتاب آن در کیهان‌شناسی سخنرانی می‌کند و داریوش ذولفقاری‌راد نیز به شب یلدا می‌پردازد.
نشانی: اصفهان، میدان امام حسین (ع)، خیابان باغ‌گلدسته، سالن همایش‌های کتابخانه مرکزی شهرداری اصفهان

درباره نویسنده

تیم تحریریه علمنا

دیدگاه شما چیست