آخرین اخبار

همایش میکرو فلوییدیک و کاربردهای آن در پزشکی و مهندسی

اولین همایش میکرو فلوییدیک و کاربردهای آن در پزشکی و مهندسی
نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

اولین همایش میکرو فلوییدیک و کاربردهای آن در پزشکی و مهندسی در دانشگاه شهید بهشتی برگزار می شود…

یکی از روشهای تشخیصی و درمانی  ارزشمند در طب، پزشکی هسته ای می باشد. که تبلور آن از ابتدا تا کنون تلفیقی از کشفیات مهم تاریخی بوده است.و این سر آغازی بود برای تولد رشته ای بنام پرتو پزشکی، پرتوپزشکی شاخه‌ای از پزشکی است که در آن تشعشع خواص هسته‌ای نوکلیدهای رادیواکتیو و نوکلیدهای پایدار ، هم برای تشخیص و هم برای درمان امراض بکار می‌روند. این امر می‌تواند یا با پرتودهی مستقیم مریض با یک چشمه تشتعشع خارجی یا با تزریق داروهای نشاندار با رادیواکتیویته به مریض تحقق یابد.
به دلیل اهمیت بالای این مهم اولین همایش میکرو فلوییدیک و کاربردهای آن در پزشکی و مهندسی با هدف ارائه آخرین دستاوردهای علمی محققان در این حوزه، ایجاد فضای تعامل و هم اندیشی علمی بین محققان و اندیشمندان این حوزه، جلب توجه مسئولین کشور (سیاستمداران، قانون گذاران و اعضای دولت) به اهمیت دانش میکروفلوییدیک و کاربرد آن در توسعه و پیشرفت صنعت پزشکی و مهندسی کشور در دانشگاه شهید بهشتی برگزار می‌شود.
از محورهای این همایش می توان به شبیه سازی، جداسازی و مرتب سازی، آزمایشگاه بر روی تراشه، دارو رسانی، میکروفلوئید نظری، اصول طراحی سیستم های میکروفلوئیدیک، تولید و تجاری سازی، آینده نگری اشاره کرد.
علاقه مندان می توانند مقالات خود را تا ۱۵ دی ماه به دبیرخانه ارسال کنند و سپس در روزهای ۱۵ و ۱۶ اسفند ماه بر حضور در این همایش در دانشگاه شهید بهشتی دعوت به عمل آورند .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست