فضا و نجوم

فضانوردان کوچک تهرانی!

نوشته شده توسط تیم تحریریه علمنا

چهارشنبه ۲۵ آذر ۹۴، کارگاه آموزشی و نمایشگاهی با عنوان «تجربه فضانوردی» در مهدکودک تابان تهران برگزار شد. این کارگاه برای کودکان ۳ تا ۷ سال این مهدکودک و والدین آنها و با حضور سیروس برزو، روزنامه‌نگار پیشکسوت فناوری فضایی و علی ترابی مدیر موزه انسان و فضا اجرا شد.
کارگاه تجربه فضانوردی با سخنرانی سیروس برزو برای والدین و مدیران و مربیان مهد کودک شروع شد. او در این سخنرانی بر نقش تربیت و پرورش کودکان از سنین پایین تاکید کرد.
پس پایان سخنرانی برزو، ترابی مدیر موزه انسان و فضا و مدرس این کارگاه، پیرامون چگونگی سفر انسان به فضا و شرایط زندگی در آنجا مطالب ارائه کرد. در خلال این کارگاه فیلم‌هایی از زندگی فضانوردان در ایستگاه فضایی بین‌المللی پخش شد. انجام بازی‌های فضایی مانند شبیه‌سازی لحظات پرتاب و احساس بی‌وزنی از دیگر بخش‌های کارگاه تجربه فضانوردی بود.
پس از پایان کارگاه، کودکان همراه با والدین خود از گنجینه منحصر به فرد هدایا و لوازم فضانوردان بازدید و از نزدیک با این وسایل و نحوه کاربردشان آشنا شدند.
علی ترابی در خصوص انتخاب رده سنی بین ۳ تا ۷ سال جهت آشنایی با مباحث فضانوردی گفت: «در این سن کودکان بسیار بلند پرواز هستند و می‌توانند با استفاده از آرزو‌های‌شان و آموزش‌هایی که مطابق با سن‌شان دریافت می‌کنند در آینده مسیر زندگی‌ خود را بهتر انتخاب کنند.»
در انتهای برنامه، برای تشویق کودکانی که در این کارگاه شرکت کردند، گواهینامه‌ای با امضای سیروس برزو و یکی از فضانوردان به نام روسی اعطا شد.

فضانوردان کوچک تهرانی فضانوردان کوچک تهرانی فضانوردان کوچک تهرانی

درباره نویسنده

تیم تحریریه علمنا

دیدگاه شما چیست