آخرین اخبار

دانشگاه یزد میزبان همایش ملی معماری فضاهای دانشگاهی

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

همایش ملی معماری فضاهای دانشگاهی برای اولین بار در دانشگاه یزد برگزار می شود…

 دانشکده هنر و معماری دانشگاه یزد از طرف وزارت علوم مامور برگزاری اولین همایش ملی معماری فضاهای دانشگاهی شد که ثبت نام آن برای ارسال آثار از مرداد ماه امسال آغاز شده است و تا چهارم دی‌ماه ادامه دارد.

دکتر محسن عباسی با بیان اینکه این همایش اسفند ماه ۹۴ در دانشگاه یزد برگزار می شود، افزود: تاکنون ۲۵ مقاله به دبیرخانه این همایش در محل دانشکده هنر و معماری دانشگاه یزد ارسال شده است.
عضو هیات علمی دانشکده هنر و معماری دانشگاه یزد هدف از برگزاری این همایش را ارتقای کیفی فضای آموزشی دانشگاه‌ها دانست و گفت: این همایش که با حضور مسئولان عمرانی دانشگاه‌های زیر نظر وزارت علوم و پژوهشگران و مشاوران و پیمانکاران دانشگاه‌ها برگزار می‌شود، برای اولین بار به وضعیت فضاهای آموزشی دانشگاه‌ها می پردازد تا کیفیت فضاهای کالبدی و معماری دانشگاه‌ها ارتقا یابد.
وی در خصوص لزوم برگزاری اینگونه همایش‌ها اظهار داشت: تا کنون کم و بیش کمبودهای فضاهای دانشگاهی را درک کردیم و با توجه به اینکه وزارت علوم متولی امر فضاهای آموزشی دانشگاه‌هاست، بیش از همه نهادها با این مشکلات آشنایی دارد و با انجام پژوهش‌ها و ارائه آمارها احساس شد معماری فضاهای دانشگاهی نیاز به روحی تازه دارد چراکه معماری فضای آموزشی بسیار در کیفیت آموزش موثر است و این همایش قصد دارد با بالا بردن سطح معماری فضای دانشگاهی اعم از خوابگاه‌ها و کلاس‌های درس و … کیفیت آموزش را رشد دهد.
عباسی اعلام کرد: اصول و مبانی نظری برنامه‌ریزی و طراحی فضاهای دانشگاهی، آسیب‌شناسی فرآیند برنامه‌ریزی تا طراحی و اجرای پروژه، رویکردهای نوین در مکان‌یابی، برنامه‌ریزی و طراحی فضاهای دانشگاهی، سایت‌های دانشگاهی و رابطه دانشگاه-شهر، طرح‌های جامع دانشگاه و برنامه‌های توسعه‌ای فضاهای دانشگاهی از محورهای اصلی این همایش هستند.
گفتنی است این همایش در تاریخ ۵ و ۶ اسفند ماه در این دانشگاه برگزار می شود.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست