آخرین اخبار

اولین کنگره ملی علوم حرکت بالینی

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

اولین کنگره ملی علوم حرکت بالینی در دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز برگزار می شود…

حرکت جوهره حیات است، مفهومی که ایرانیان از دیر باز در فرهنگ کهن تا به امروز از آن سخن رانده ­اند و نوشته­ اند. باوری مبتنی بر تجربه تاریخی بشر که بر اساسی بودن حرکت و نقش آن در پویایی زندگی و معنا بخشیدن به حیات اشاره دارد.
از گذشته دور که زندگی بدون حرکت در بیان نیاکان ما از مرگ ناگوارتر می­ نمود تا به امروز که دانشمندان و متفکران شواهد علمی برای نقش حرکت در بالندگی و استمرار حیات در تمامی سطوح، از ذره تا کهکشان، ارائه­ کرده ­اند تجربه و دانش بشر در بردارنده پیامی مهم است که در تعریف سلامت جسم و روان، شاخص های سلامت و بیماری، توانایی و کم توانی و کیفیت زندگی باید نگاه ما متوجه حرکت و کلیه مفاهیم مرتبط با آن باشد.
امروز زمان آن رسیده است که متخصصین علوم مرتبط با حرکت، پیکان تلاشهای خود را متوجه شناسایی عمیق ­تر و وسیع­ تر حرکت انسان، اختلالات حرکتی و نقش آن در ایجاد بیماری و گسترش عوارض
بیماری­ ها نمایند.
  در همین راستا اولین کنگره ملی علوم حرکت بالینی با هدف دست یابی به زبانی مشترک از حرکت  و نقش آن در سلامت، آگاهی بخشی در مورد تازه­ ترین تحقیقات در حوزه­ های مختلف علوم حرکت و جهت گیری آتی پژوهش­ های این حوزه برگزار می­ شود. از دیگر اهداف برگزاری کنگره توسعه شبکه ارتباطی بین محققین حوزه­ های مختلف علوم حرکت بنیادی و بالینی است.
این کنگره با محوریت تشخیص، ارزیابی و درمان اختلالات حرکتی انسان، بیومکانیک و پاتوبیومکانیک حرکت ، ارگونومی، کنترل و یادگیری حرکت، علوم اعصاب و توانبخشی سیستم عصبی، حرکت، تعادل و شناخت در سالمندی، تکنولوژی توانبخشی حرکتی و توانبخشی مجازی و اختلالات حرکتی گفتار برپا می شود.
در آخر قابل ذکر است این کنگره ملی سه شنبه لغایت پنج شنبه، ۲۷-۲۹ بهمن ۹۴ در دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز برگزار خواهد شد و علاقه مندان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت  chms-rehab.ajums.ac.ir مراجعه کنند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست