آخرین اخبار

اولین مجله تخصصی ریاضی در دانشگاه سمنان، موفق به نمایه ISI

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

اولین مجله تخصصی ریاضی کشور در دانشگاه سمنان، موفق به نمایه ISI شد…

مجله “INTERNATIONAL JOURNAL OF NONLINEAR ANALYSIS AND APPLICATIONS” به عنوان اولین مجله تخصصی ریاضی کشور در گرایش آنالیز غیر خطی که توسط دانشکده ریاضی، آمار و کامپیوتر دانشگاه سمنان منتشر می‌شود، موفق به کسب نمایه ISI شد.
پروفسور مجید اسحقی، عضو هیات علمی دانشگاه سمنان و سردبیر این مجله گفت: ایده اولیه راه‌اندازی مجله تخصصی آنالیز غیر خطی برای اولین بار در سال ۲۰۱۰ (۱۳۸۹) با توجه به احتمال عدم پذیرش و چاپ مقالات و پژوهش‌های محققان ایرانی در مجلات بین‌المللی و به دلیل مقابله با اعمال تحریم‌ها پایه‌ریزی شد.
دکتر اسحقی افزود: برای اینکه مجله‌ای بتواند در ISI نمایه شود، باید در درجه اول مقالاتی که در آن به چاپ می‌رسند، علاوه بر بالا بودن کیفیت و سطح تحقیقات، به روز نیز باشند .
وی ادامه داد :  همچنین اشخاص معتبر و شناخته شده‌ای در راس مجله و هیات تحریریه آن حضور داشته باشند، بر همین اساس علاوه بر حساسیت مضاعف در انتخاب و تائید مقالات، اساتیدی مطرح و سرشناس از کشورهای اروپایی و آمریکا با این مجله همکاری می نمایند.
دکتر اسحقی با اشاره به اینکه سه سال تلاش مستمر منجر به کسب نمایه ISI برای این مجله شد افزود :  تمام مراحل ارسال و چاپ مجلات بصورت آنلاین صورت می‌گیرد.
علاقمندان جهت اطلاعات بیشتر می توانند به  http://ijnaa.semnan.ac.ir   مراجعه نمایند.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست