آخرین اخبار

اولین ماهنامه علمی تخصصی شاخص آینده منتشر شد

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

همزمان با هفته پژوهش، اولین شماره از ماهنامه علمی تخصصی شاخص آینده منتشر و روانه بازار مطبوعات کشور شد…

 پژوهشگاه شاخص پژوه، همزمان با هفته پژوهش در آذرماه سال جاری، اولین شماره از ماهنامه علمی تخصصی شاخص آینده منتشر و روانه بازار مطبوعات کشور شد.
این ماهنامه علمی تخصصی به عنوان اولین ماهنامه تخصصی در حوزه آینده پژوهی در گستره توزیع کشوری و بصورت ماهانه منتشر و روانه بازار شده و مورد استقبال فعالان علمی و به ویژه اساتید و پژوهشگران کشور در حوزه های مختلف و بالاخص آینده پژوهی قرار گرفته است.
گفتنی است شماره اول این ماهنامه در آذرماه سال جاری و همزمان با آغاز هفته پژوهش منتشر گردیده که در این شماره به موضوعاتی همچون درس هایی از آینده پژوهی، شیوه به کارگیری برنامه ریزی سناریو، مروری بر توسعه کارآفرینی در ژاپن، مالزی و نیجریه، آینده پژوهی کار در خاورمیانه و میزبانی منطقه ای آینده کار، نکاتی برای تحریک نوآوری خلاقانه، مفاهیم اصلی آینده پژوهی، روندهای پویا در کارآفرینی و دیده بانی فناوری اشاره شده است.
گفتگو با پروفسور روبرتو پلی، صاحب کرسی نظریه پرازی آینده پژوهی یونسکو و معرفی دستاوردهای پژوهشی پژوهشگاه شاخص پژوه از دیگر مطالب منشتر شده در اولین شماره ماهنامه شاخص آینده بوده است.
هیئت تحریریه این نشریه در اطلاعیه ای از کلیه اساتید، نویسندگان، پژوهشگران و علاقه مندان به توسعه علم و دانش درخواست نموده تا جهت انتشار مقالات علمی و تخصصی خود، به دفتر نشریه واقع در بلوار ابن سینا دانشگاه اصفهان مراجعه کنند.
گفتنی است؛ این نشریه علمی در ۴۰ صفحه منتشر شده و علاقه مندان به این نشریه می توانند جهت دریافت آن به دکه های مطبوعاتی و یا به دفتر پژوهشگاه شاخص پژوه مراجعه کنند.
منبع: ایمنا

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست