آخرین اخبار

فضانورد ایرانی در تعلیق!

نوشته شده توسط تیم تحریریه علمنا

دومین شماره ماهنامه فناوری فضایی منتشر شد. بررسی آخرین وضعیت برنامه فضاپیمای سرنشین‌دار ایران به همراه پرونده‌ای پیرامون شکست‌های فضایی در ۵ سال اخیر از مهم‌ترین عناوین این شماره از ماهنامه فناوری فضایی است.
در چند سال اخیر برنامه اعزام فضانورد ایرانی به فضا یکی از بحث‌برانگیزترین موضوعات در محافل فضایی کشور بوده است. در شماره دوم ماهنامه فناوری فضایی مقاله ویژه‌ای به قلم کارشناسان مختلف این حوزه منتشر شده که بررسی ابعاد گوناگون این طرح می‌پردازد.
یکی دیگر از مطالب مهم این شماره، پرونده‌ ویژه‌ای است که بررسی و معرفی مهم‌ترین شکست‌های فضایی در ۵ سال اخیر می‌پردازد. از انفجار فضاپیماهای تدارکاتی ایستگاه فضایی تا شکست‌های متوالی پرتابگر پروتون روسیه در این پرونده معرفی شده‌اند.
در این شماره همچنین مطالبی همچون سفینه‌های عجیب ناسا، تغییر و تحولات سازمان فضایی روسیه، تلاش برای یافتن حیات در مریخ، مخابرات ماهواره‌ای نظامی و گزارش اختصاصی از نمایشگاه هوافضای دبی منتشر شده است.
بررسی آخرین اخبار و رویدادهای داخلی و خارجی به همراه ارائه گزارش‌ها و مقالات علمی از دیگر مطالب منتشرشده در شماره آذرماه ۹۴ ماهنامه فناوری فضایی است.

درباره نویسنده

تیم تحریریه علمنا

دیدگاه شما چیست