آخرین اخبار

سفیر جدید ژاپن به شریف رفت

نوشته شده توسط تیم تحریریه علمنا

سفیر جدید ژاپن با حضور در دانشگاه صنعتی شریف بر گسترش همکاری‌های علمی بین دانشگاه‌های ایران و ژاپن تاکید کرد.

سفیر جدید ژاپن در تهران، هیرویاسو کوبایاشی در دانشگاه صنعتی شریف حضور یافته و با معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه ملاقات و گفتگو کرد.
در این دیدار سفیر ژاپن ضمن اشاره به سوابق همکاری با دانشگاه شریف گفت: با توجه به سابقه همکاری‌های دانشگاه‌های ژاپن با دانشگاه صنعتی شریف مایل است که در بدو ورود خود به ایران با این دانشگاه و فعالیت‌های آن آشنا شود.
وی از برنامه‌های دولت ژاپن برای همکاری‌های علمی و فنی با دولت و جامعه ایرانی یاد کرده و مشخصا برنامه‌های آژانس همکاری‌های بین‌المللی ژاپن (JICA) در ایران را تشریح کرد.
سفیر ژاپن در ادامه به برنامه‌های سه جانبه ایران، ژاپن و کشورهای آسیای جنوب غربی اشاره نموده و از کلاس‌های کارآموزی برای مدیران گمرک افغانستان با همکاری گمرک ایران بعنوان یک نمونه یاد کرد.
در ادامه‌ی این جلسه؛ دکتر عباس ملکی، معاون فرهنگی دانشگاه صنعتی شریف با بیان وضعیت علمی و آموزشی این دانشگاه و نقش دانشگاه صنعتی شریف در ارتقاء فناوری در جمهوری اسلامی ایران پیشنهاد نمود نشستی برای مشخص نمودن پیامدهای اجلاس تغییرات آب و هوایی پاریس و چگونگی رسیدن به اهداف آن در چارچوب منافع ملی کشورها در تهران تشکیل شود.
وی همچنین تاکید کرد؛ پروژه‌ای برای سیاست گذاری در زمینه انرژی‌های تجدیدپذیر با مشارکت دانشمندان ایرانی و ژاپنی تعریف شده و نهایتا تبادل استاد و محقق مابین دانشگاه‌های ژاپن و ایران تسهیل گردد.
گفتنی‌ست؛ سفیر ژاپن در خاتمه‌ی این دیدار از نمایشگاه مشترک کانون‌های هنری تجسمی، عکس، موسیقی و جمعیت دانشجویی خیریه امام علی بازدید نمود.
+ منبع : روابط عمومی دانشگاه صنعتی شریف

درباره نویسنده

تیم تحریریه علمنا

دیدگاه شما چیست