آخرین اخبار

آموزشکده‌های فنی استان اصفهان به استقبال هفته پژوهش رفتند

نوشته شده توسط زینب دبیری

امروز دوشنبه ۲۳ آذر، نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و اختراعات دانشجویان آموزشکده‌های فنی استان اصفهان در دانشکده فنی مهاجر آغاز به کار کرد و تا روز ۲۵ آذر به کار خود ادامه می‌دهد.
در این برنامه در مجموع از هفت آموزشکده فنی استان اصفهان دستاوردهای علمی مختلفی در معرض نمایش قرار گرفته بود که از مهمترین این رشته‌ها می‌توان به رشته‌های ریخته‌گری، عمران، برق، مکانیک، گرافیک و حتی رایانه نام برد.
حمیدرضا عالمی مسئول روابط عمومی این دانشکده در جمع خبرنگاران بیان داشت: در این نمایشگاه ۱۱ غرفه اصلی و هفت غرفه جانبی توسط دانشجویان دانشکده‌های فنی تشکیل شده است.
وی ادامه داد: آموزشکده‌های فنی و حرفه‌ای استان شامل آموزشکده شهید مهاجر اصفهان، دختران و پسران شهرضا، دخترانه خوانسار، نجف آباد و اصفهان است.
وی با بیان اینکه این دانشکده‌ها حدود ۱۰ هزار دانشجو را در خود جای داده است، اظهارداشت: از این تعداد دانشجو چهار هزار نفر در بزرگترین مجتمع آموزشی یا همان آموزشکده فنی شهید مهاجر مستقر هستند.
عالمی با اشاره به اینکه این نمایشگاه به مناسبت هفته پژوهش تنها به مدت سه روز میزبان علاقه‌مندان است، خاطرنشان کرد: نمایشگاه پژوهش همه روزه از ساعت ۹ صبح تا ۱۶ میزبان عموم مردم است.
وی با اشاره به دستاوردهای مختلف این نمایشگاه، گفت: در این نمایشگاه دو طرح ویژه دستگاه تراش سه بعدی از دانشگاه گلپایگان و سامانه آزمون موتور و ملخ پهباد با بهره‌گیری از لیزر رونمایی شده است.

 

درباره نویسنده

زینب دبیری

دیدگاه شما چیست