آخرین اخبار

ارسال اثر به دومین ایده بازار مهندسی پزشکی

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

دومین دوره ایده بازار تخصصی مهندسی پزشکی در دانشگاه صنعتی امیر کبیر برگزار می شود…

مدیراجرایی دومین ایده بازار مهندسی پزشکی دانشگاه صنعتی امیرکبیر از تمدید مهلت ارسال اثر و رقابت در این رویداد علمی تا ۲۱ آذرماه خبر داد.
احمد بابا زاده گفت : دومین دوره ایده بازار تخصصی مهندسی پزشکی با رویکرد اختراعات و ابداعات منجر به بهبود زندگی سالمندان تدارک یافته و در تاریخ ۲۸ آذرماه شاهد برگزاری آن در دانشگاه صنعتی امیرکبیر خواهیم بود.
به گفته وی تاکنون ۴۵ ایده به دبیرخانه ایده بازار مهندسی پزشکی ارسال شده و با توجه به درخواست متقاضیان مبنی بر تمدید مهلت ثبت نام، علاقمندان تا ۲۱ آذرماه فرصت دارند ایده های خود را از طریق مراجعه به وبسایت http://bme.ideasbazaar.ir ارسال کنند.
بابا زاده، پاسخگویی به نیاز گروه های حساس همچون افراد سالمند و معلول را محور اصلی دومین ایده بازار مهندسی پزشکی عنوان کرد و گفت: با توجه به روند رو به رشد جمعیت سالمند کشور و مشکلات متعددی که برای سالمندان و معلولان وجود دارد ایده بازار مهندسی پزشکی، رفع نیازهای این گروه های حساس را به عنوان اولویت خود در این دوره انتخاب کرده است و اختراعات و ابداعات کاربردی این حوزه از حمایت های ویژه برخوردار خواهند شد.
به گفته وی، در انتخاب طرح های برتر در ایده بازار مهندسی پزشکی، ملاک هایی مانند کاربردی بودن، داشتن خلاقیت و نوآوری و توجیه اقتصادی مورد توجه قرار خواهد گرفت.
بابا زاده تصریح کرد: متاسفانه با وجود اینکه صنعت مهندسی پزشکی در ایران و حتی دنیا یکی از پردرآمدترین حوزه های علمی و صنعتی محسوب می شود ولی در کشور ما، فارغ التحصیلان این رشته به دلیل عدم توازن بین تعداد فارغ التحصیلان و فرصت های شغلی موجود، از موقعیت خوبی برخوردار نیستند.
مدیر اجرایی دومین ایده بازار مهندسی پزشکی دانشگاه صنعتی امیرکبیر ادامه داد: عدم ارتباط کارآمد بین دانشگاه و صنعت، حجم بسیار زیاد واردات تجهیزات پزشکی و عدم حمایت مناسب از تولیدکنندگان داخلی را از عوامل کاهش فرصت های شغلی در حوزه مهندسی پزشکی برشمرد.
وی هدف از برگزاری این رویداد علمی تخصصی را گردهم آوردن صاحبان صنعت و سرمایه و نخبگان و ایده پردازان مهندسی پزشکی و همچنین فراهم ساختن بستری جهت ارتباط موثر دانشجویان و فارغ التحصیلان این رشته دانشگاهی با سرمایه داران و صنعتگران این حوزه عنوان کرد.
بابا زاده تصریح کرد: همچنین با توجه به محدود بودن ارتباط بین مهندسان پزشکی و پزشکان متخصص، با برگزاری ایده بازار درصددیم زمینه حضور همزمان این دو گروه را به منظور افزایش شناخت، تعامل و همکاری آنها با یکدیگر فراهم آوریم.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست