آخرین اخبار

همایش ملی طب و داروسازی سنتی ایرانی

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

همایش ملی طب و داروسازی سنتی ایرانی در دانشگاه علوم پزشکی شیراز برگزار می شود…

طب سنتی یک دانش میان رشته ای و حاصل اشتراک حوزه های معرفتی مختلف از جمله پزشکی، انسان شناسی، گیاه شناسی و … و در واقع یکی از مواریث گران بهای تمدن ایرانی – اسلامی است.  دانشمندان برجسته ای همچون ابن سینا، رازی، جرجانی و … که مطالعات و تحقیقات ایشان دانش طب در عرصه جهانی را متاثر ساخته، از بنیان گزاران طب سنتی ایران هستند.
از این رو نشریه علمی پورسینا (فصل نامه گزیده مقالات طب سنتی و تاریخ طب) منتشر شده است که این نشریه به بررسی و گزینش مقالات جالب در موضوع طب سنتی و مکمل در ژورنال های معتبر علمی و ترجمه ی آن ها به فارسی اقدام می نماید. در حال حاضر ۱۴ شماره از این نشریه چاپ گردیده که هر مقاله ترجمه شده دارای چکیده ای از دیدگاه یکی از اساتید در رشته مرتبط بوده است.
گفتنی است به دلیل اهمیت این موضوع همایش ملی طب و داروسازی سنتی ایرانی در تاریخ ۱۲ تا ۱۴ اسفند ماه سال جاری در دانشگاه علوم پزشکی شیراز با محوریت بررسی دستاوردهای آموزشی و پژوهشی طب و داروسازی سنتی ایرانی، گذار درمان‌های سنتی ایرانی از منابع مکتوب تا بازار مصرف، نقش پیشگیرانه طب سنتی ایران در پیشگیری از بیماری‌ها و اخلاق در پژوهش‌های طب و داروسازی سنتی در ایران برگزار خواهد شد.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست