آخرین اخبار

شماره ۲۵۲ ماهنامه نجوم منتشر شد

نوشته شده توسط تیم تحریریه علمنا

شماره آذرماه ۹۴ ماهنامه نجوم منتشر شد. گفت‌و‌گو با بابک امین‌تفرشی برنده جایزه ترویج علم در سال ۱۳۹۴ و مقاله ویژه به بهانه صدمین سالگرد ارائه نظریه نسبیت عام اینشتین، از جمله مهم‌ترین مطالب این شماره از نجوم است.
در شماره ۲۵۲ ماهنامه نجوم، سیاوش صفاریان‌پور گفتگویی با بابک امین‌تفرشی به مناسب دریافت جایزه ترویج علم و فعالیت‌های او در دو دهه اخیر انجام داده است.
مقاله ویژه این شماره از ماهنامه نجوم به یکصد سالگی ارائه نظریه نسبیت عام اختصاص دارد. سپهر اربابی در این مقاله به بررسی این نظریه پرداخته است. محمدرضا رضائی هم در مقاله دیگری به مناسبت پرتاب فضاپیمای رهیاب لیسا، این ماموریت را معرفی کرده است. این فضاپیما با هدف آزمایش فناوری لازم برای ردیابی امواج گرانشی که یکصد سال پیش در نظریه نسبیت عام اینشتین به آن اشاره شده، به فضا پرتاب شده است.
محمد صالح تیمار در مقاله‌ای به معرفی ۱۰ جرم جذاب نجومی که علاقمندان می‌توانند در آسمان پاییز آنها رصد کنند، پرداخته است. پایانی سرگردانی عنوان مقاله دیگری در شماره ۲۵۲ نجوم به قلم محمد نیلفروشان است که به بررسی علمی شهاب‌ها و ذرات سرگردان در منظومه شمسی اختصاص دارد.
بررسی پدیده‌های آسمان و ارائه تازه‌ترین اخبار این حوزه به همراه چندین مطلب و مقاله از دیگر عناوین منتشر شده در شماره جدید ماهنامه نجوم است.
برای دسترسی به فهرست کامل مطالب این شماره اینجا را کلیک کنید.

درباره نویسنده

تیم تحریریه علمنا

دیدگاه شما چیست