آخرین اخبار

ششمین کنفرانس «فیزیک ذرات و میدان‌ها» در ایران

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

ششمین کنفرانس «فیزیک ذرات و میدان‌ها»ی انجمن فیزیک ایران در دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار می‌شود…

فیزیک هسته ­ای در ابتدا پیشرو در خط مقدم فیزیک در مطالعه ماده، در ابعاد کوچک و بنیادی بود. در فیزیک هسته ای هدف مطالعات هسته اتم ها و اجزای اصلی تشکیل دهنده هسته، یعنی پروتون ها و نوترون ها است. اما فیزیک هسته ای در ادامه راه خود به تدریج با ذرات بیشتر و بیشتری روبرو شد، که بنظر نمی رسد اکثر این ذرات نقشی در هسته اتم ایفا کنند. به تدریج مطالعه این ذرات نوپدید، خود به شاخه نوینی به نام “ فیزیک ذرات بنیادی ” بدل گشت و در پیشرو بودن فیزیک در مطالعه ماده، در بنیادی ترین سطح ممکن، گوی سبقت را از فیزیک هسته ای ربود. در واقع امروزه فیزیک هسته ای کاملا متکی بر فیزیک ذرات بنیادی است.
به همین منظور ششمین کنفرانس «فیزیک ذرات و میدان‌ها»ی انجمن فیزیک ایران  در دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار می‌شود.
گفتنی است مباحث این کنفرانس شامل: فیزیک ذرات بنیادی و پدیده شناسی ذرات، مدل استاندارد و فراتر، نظریه میدان، کاربرد اصل هولوگرافی در سیستم های غیراختلالی و خارج از تعادل و نظریه کرمودینامیک، توابع توزیع و ترکش است.
این کنفرانس در روزهای ۳۰ دی ماه و اول بهمن ماه ۱۳۹۴ برگزار می شود و لازم است تمامی شرکت‌کنندگان و مقاله‌دهندگان در کنفرانس، پرسشنامه الکترونیکی ثبت‌نام را در ‌نشانی (http://www.psi.ir/?particles6) کامل کنند.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست