آخرین اخبار

کنفرانس و همایش کاربرد فناوری های نوین در علوم مهندسی

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

دومین کنفرانس بین المللی و سومین همایش ملی کاربرد فناوری های نوین در علوم مهندسی در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار می شود…

استفاده از نظریات و تخصص جامعه نخبگان دانشگاهی و صنعتی داخل و خارج کشور برای برنامه ریزی جهت تقویت چرخه صنعت و تولیدات در زمینه های مختلف مهندسی و بکارگیری یافته های جدید جهت بومی سازی و بکارگیری در کشور یک نیاز مهم می باشد.
در حال حاضر یکی از دغدغه های مهم صنعت کشور عدم وجود سیستم های مبتنی بر فناوری های نوین و عدم وجود تکنولوژی داخلی لازم وهمچنین عدم حمایت کافی از بخش تولید به ویژه تولیدات بخش خصوصی است . بنابراین باتوجه به عدم وجود دانش و پژوهش کافی در زمینه فناوریهای ذکرشده ،چرخه اقتصاد کشور با چالش های جدی روبروست که می بایست این چالش ها شناسایی، رفع و زمینه برای ارئه راهکارهای لازم فراهم شود. باعنایت به وجود سرمایه انسانی متخصص داخلی و خارجی و نقش بی بدیل این مهم در عرصه تولید ملی ارائه ایده های علمی و تجاری سازی این ایده ها درچارچوب”دومین کنفرانس بین المللی و سومین همایش ملی کاربرد فناوری های نوین در علوم مهندسی” می تواند بستری برای حرکت و تحول در مبانی علمی و فنی تولید ایجاد نماید که دارای ماموریت و چشم انداز هدفمند می باشد .امید است که این اقدام علمی، بتواند گامهای موثر و کارسازی را در تحقق مطالبات فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص برنامه پنج ساله توسعه کشور که بدون اتکاء به نفت باید خود کفا باشیم قرار گیرد و برنامه ریزی درست و اصولی در مقابله محتکران، استفاده از افراد تحصیلکرده و مجرب در عرصه های مختلف اقتصاد و همچنین برگزاری همایش ها، فراخوان مقالات و تشویق جهت پیشبرد اهداف عالیه نظام جمهوری اسلامی صورت پذیرد.
گفتنی است که محورهای این گردهمایی مهندسی کامپیوتر و فناوری اطلاعات،مهندسی برق، مهندسی مکانیک، مهندسی کشاورزی و سایر رشته های مهندسی می باشد.
قابل ذکر است که علاقه مندان و دانشجویان می توانند تا ۱۰ بهمن ماه مقالات خود را ارسال کنند و پس از ثبت نام در۲۰ بهمن ماه در ۶ اسفند ماه در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار می شود.

 

 

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست